Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Národný futbalový štadión, vizualizácia
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
2. decembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Vláda schválila časový plán výstavby Národného futbalového štadióna v Bratislave

V časovom harmonograme je potvrdený termín ukončenia prác najneskôr do 31. decembra 2017. Časový plán počíta s tým, že do 7. decembra bude Riadiacemu výboru predložený na schválenie odporúčaný finančný model, tzv. štúdia uskutočniteľnosti.

Po jeho odsúhlasení nastane prevod nekomerčnej (športovej) časti projektu z NFŠ, a. s., na novú entitu NewCO2, nad ktorou bude mať stopercentnú kontrolu štát zastúpený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Odhadovaný termín ukončenia transakcie bude podľa harmonogramu 14. kalendárny týždeň roku 2016.

Vláda Slovenskej republiky uložila Ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajovi Draxlerovi po uskutočnení transakčných rokovaní predložiť na rokovanie vlády aktualizovaný návrh ďalšieho postupu v súvislosti s výstavbou Národného futbalového štadióna v Bratislave, termín je do 31. marca 2016.

Štúdiu o možnostiach prevzatia projektu NFŠ štátom vypracovala audítorská spoločnosť KPMG. Odporučila v nej právne rozdelenie spoločnosti NFŠ, a. s., na dve samostatné spoločnosti. Na každú z nástupníckych spoločností by pritom presunuli aktíva, práva a záväzky spojené s komerčnou a samostatne nekomerčnou časťou projektu. Rezort školstva, vedy, výskumu a športu sa s hodnotiacou správou z finančného, daňového a právneho „due diligence“ plne stotožnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X