Vláda schválila časový plán výstavby Národného futbalového štadióna v Bratislave

Národný futbalový štadión, vizualizácia
SITA

V časovom harmonograme je potvrdený termín ukončenia prác najneskôr do 31. decembra 2017. Časový plán počíta s tým, že do 7. decembra bude Riadiacemu výboru predložený na schválenie odporúčaný finančný model, tzv. štúdia uskutočniteľnosti.

Po jeho odsúhlasení nastane prevod nekomerčnej (športovej) časti projektu z NFŠ, a. s., na novú entitu NewCO2, nad ktorou bude mať stopercentnú kontrolu štát zastúpený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Odhadovaný termín ukončenia transakcie bude podľa harmonogramu 14. kalendárny týždeň roku 2016.

Vláda Slovenskej republiky uložila Ministrovi školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajovi Draxlerovi po uskutočnení transakčných rokovaní predložiť na rokovanie vlády aktualizovaný návrh ďalšieho postupu v súvislosti s výstavbou Národného futbalového štadióna v Bratislave, termín je do 31. marca 2016.

Štúdiu o možnostiach prevzatia projektu NFŠ štátom vypracovala audítorská spoločnosť KPMG. Odporučila v nej právne rozdelenie spoločnosti NFŠ, a. s., na dve samostatné spoločnosti. Na každú z nástupníckych spoločností by pritom presunuli aktíva, práva a záväzky spojené s komerčnou a samostatne nekomerčnou časťou projektu. Rezort školstva, vedy, výskumu a športu sa s hodnotiacou správou z finančného, daňového a právneho „due diligence“ plne stotožnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk