Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Three pistols laying on table with bullets
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : Gettyimages
6. novembra 2018 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Vláda schválila zákon o zbraniach a strelive

Kabinet Petra Pellegriniho (Smer-SD) na utorkovom výjazdovom rokovaní odobril návrh zákona o sprístupňovaní strelných zbraní a streliva na civilné použitie na trhu.

Potrebu prijatia novej legislatívy odôvodňuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR tým, že je nutné zosúladiť právnu úpravu v oblasti strelných zbraní a streliva na civilné použitie v rámci Slovenskej republiky. V prípade schválenia návrhu Národnou radou SR bude účinný od 1. apríla 2019.

Po novom, v prípade zavedenia do praxe, budú musieť nové zbrane a ich výrobcovia splniť zákonom stanovené parametre. Každá zbraň musí byť riadnym spôsobom označená výrobným číslom, čo platí aj v prípade streliva.

Predmetom návrhu zákona bude najmä úprava skupiny určených výrobkov, ich základných požiadaviek, sprístupňovania požiadaviek, sprístupňovania ich na trhu a uvádzanie do používania strelných zbraní na civilné použitie, predpokladu zhody, posudzovania zhody a postupov posudzovania zhody, vyhlásení o zhode či označovania strelných zbraní a streliva,“ uvádza sprievodný materiál.

Slovenská republika zavádza legislatívou do praxe nové pravidlá, ktoré jasným spôsobom definujú požiadavky na strelné zbrane a strelivo a ich následné využitie v civilnom sektore.

Z pôsobnosti návrhu zákona sú vylúčené strelné zbrane a strelivo určené na použitie Ozbrojenými silami Slovenskej republiky a ďalšie strelné zbrane a strelivo, tak ako to bolo aj v minulosti. „Potreba prijatia návrhu zákona vychádza z potreby precizovania a zosúladenia právnej úpravy v oblasti strelných zbraní a streliva na civilné použitie v Slovenskej republike s rozhodnutiami Stálej medzinárodnej komisie na skúšky ručných palných zbraní (C.I.P.),“ uvádza dôvody novej legislatívnej úpravy schválený materiál.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X