Vlaky na trase Bratislava hlavná stanica – Marchegg nahradia autobusy

Viedeň
pixabay.com

Cestujúci vlakom na trase Bratislava – Viedeň budú musieť najbližšie štyri dni počítať s obmedzeniami. Dôvodom je prestavba stanice v Rakúsku. Práce sa začnú už dnes a trvať budú do nedele.

„Osobná železničná doprava bude obmedzená v časti trasy Bratislava hlavná stanica – Marchegg. Všetkých sedemnásť párov priamych regionálnych vlakov premávajúcich na trase Bratislava hlavná stanica – Devínska Nová Ves – Marchegg – Wien Hauptbahnhof v dotknutom úseku nahradia autobusmi. Platí to pre vlaky v oboch smeroch,“ povedala Martinkovičová.

Autobusy pristavia pred budovami staníc v Bratislave a v Marcheggu. Od stanice Marchegg do Viedne ide vlak podľa cestovného poriadku rakúskych železníc.

„Cestujúcim z Bratislavy do Viedne a späť odporúčame použiť vlaky vychádzajúce zo stanice Bratislava-Petržalka,“ uviedla Martinkovičová s tým, že všetky vlaky medzi stanicami Bratislava-Petržalka a Viedeň idú podľa cestovného poriadku.

V spojoch náhradnej autobusovej dopravy nie je možné prevážať bicykle. Podrobnosti o výluke a cestovné poriadky náhradnej autobusovej dopravy zverejnili na internetových stránkach Železničnej spoločnosti Slovensko a Rakúskych spolkových železníc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk