Vlasta Redl má rád slovenské publikum

Vlasta Redl, spevák
SITA

Český spevák Vlasta Redl, ktorý vystúpi 22. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon, sa už nemôže dočkať slovenského publika. Muzikant predstaví staršie hity, ale aj nové skladby.

Podľa rodáka z Nového Jičína, ktorý sa predstaví spolu s kapelou, sa totiž fanúšikovia a fanúšičky na Slovensku dokážu lepšie zabaviť.

„Slováci sú spontánnejší ako Česi. Dokážu oveľa viac prejaviť emócie, čo je pre muzikantov vždy výhoda, lebo majú okamžitú odozvu. V Čechách to obvykle chvíľu trvá, než sa publikum osmelí a začne napríklad spievať. Slováci sa s ničím tak nepárajú, v dobrom, ani v zlom a to sa mi práve páči,“ uviedol.

Počas koncertu odznejú skladby ako Bože můj, Husličky, Dvakrát alebo Sbohem galánečko. Na rad by mali prísť aj nové skladby, ktoré hudobník nedávno nahrával v Bratislave.

„Budeme hrať repertoár zložený zo starších aj novších piesní. Samozrejme, zahráme väčšinu peciek, kvôli ktorým chodia ľudia na koncerty. Rozhodne sa chystáme zabaviť publikum. Keď uvidíme, že sa diváci na našich vtipoch dobre zabávajú, určite ich zasypeme ďalšími. Ja som človek, ktorý by pre trochu srandy šiel aj na kraj sveta. Ale ak zistíme, že by publikum chcelo niečo vážnejšie, máme tiež čo ponúknuť,“ prezradil spevák, ktorý má k Slovensku veľmi blízko.

„Moja maminka je Slovenka spod Kráľovej hole. Na Horehroní som prežil všetky svoje prázdniny, detstvo a kus útlej mladosti. Precestoval som štyri kontinenty, ale nikde na svete som nenašiel krajší kraj. V Bratislave som chodil skoro rok na chemickú, dva roky som vojenčil v Topoľčanoch a v Senici. Čo k tomu viac povedať? Myslím, že aj z mojej muziky cítiť viac slovenský koreň ako moravský. Ale veľa ľudí v Čechách tieto folklóry od seba nerozozná,“ objasnil.

Spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Vlasta Redl začal v 80. rokoch minulého storočia hrávať s kapelou AG Flek, s ktorou vydal albumy Dohrála hudba (1989) či Tramtárie (1991). Na konte má aj sólové počiny Na výletě (1990), Staré pecky (1992), Vlasta Redl o kolo zpět (1997) a výberovku Pecky téměř všecky (2000). Nahrával aj s množstvom ďalších interpretov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk