Vlkom v ZOO zatiaľ prispeli 2 600 eur. Zber elektroodpadu ešte pokračuje

vlk, zviera
ilustračné: pixabay.com

Zber starých elektrospotrebičov zabezpečuje Envidom v spolupráci s bratislavskými mestskými časťami, za každý odvezený kilogram elektroodpadu možno prispieť päť centov na výstavbu nové výbehu pre vlky v ZOO.

Zapojením sa do zberu elektroodpadu Bratislavčania vyzbierali na nový výbeh pre vlky v bratislavskej zoologickej záhrade zatiaľ 2 600 eur. Za každý vyzbieraný kilogram elektroodpadu totiž venuje Envidom – Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu päť centov bratislavskej ZOO. Za tento rok sa podarilo vyzbierať 52 ton elektroodpadu, zber ešte pokračuje. Informovala o tom Jana Nahálková z PR oddelenia združenia Envidom.

Zber a odvoz nepotrebných elektrospotrebičov je bezplatný a organizuje ho združenie Envidom spolu s bratislavskými mestskými časťami. Do jesenného zberu sa zapojilo 800 domácností, ktoré dokopy odovzdali 21 ton starých spotrebičov. Spolu s jarnými zbermi sa tak množstvo elektroodpadu vyšplhalo na 52 ton. Vyhodené spotrebiče boli ekologicky zrecyklované.

Jesenný zber elektrospotrebičov ešte pokračuje, v sobotu 7. novembra môžu staré spotrebiče odovzdať obyvatelia Rače, o týždeň neskôr budú mať túto možnosť Petržalčania. Okrem víkendových zberov môžu obyvatelia Bratislavy odovzdať elektroodpad už aj počas pracovných dní. Cez pracovný týždeň pracovníci združenia Envidom zabezpečujú odvoz bielej techniky – chladničiek, pračiek, sporákov či mikrovlniek. Odvoz takýchto spotrebičov cez pracovné dni si možno objednať cez internetovú stránku www.zberelektroodpadu.sk.

Odovzdaním starého elektrospotrebiča do mobilného zberu môžu ľudia prispieť na vybudovanie nového výbehu pre vlky žijúce v bratislavskej zoologickej záhrade. V súčasnosti totiž žijú v nevyhovujúcom výbehu, ZOO pre nich chce preto postaviť v zalesnenej časti areálu nový domov, ktorý sa bude podobať prostrediu, v ktorom vlky žijú vo voľnej prírode. Za každý kilogram elektroodpadu poputuje päť centov na výstavbu nového domova pre vlky.

Združenie Envidom chce pre vlky získať 3 000 eur. Záštitu nad zbermi elektrospotrebičov s finančnou podporou pre ZOO prevzalo Ministerstvo životného prostredia SR a mesto Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk