Vlna vlámaní v Bratislavskom kraji: Policajti hlásia nárast krádeží a vyzývajú k zvýšenej ostražitosti

vlamač, zlodej
Foto: ilustračné, GettyImages

V Bratislavskom kraji sa rozšírila vlna vlámaní a krádeží, pri ktorých boli odcudzené šperky a iné cennosti. Policajné útvary vyzývajú k zvýšenej opatrnosti a vyzývajú občanov k ohláseniu akýchkoľvek podozrivých aktivít.

Viacero trestných činov krádeží vlámaním do bytov a domov začali spôsobovať obavy v Bratislavskom kraji. Od 17. do 19. februára 2024 boli zaznamenané viaceré prípady na území Okresných riaditeľstiev PZ Bratislava II, Bratislava IV, Senec a Malacky.

V rámci Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV policajti vyšetrujú krádeže šperkov z dvoch bytov na Studenohorskej ulici. Páchatelia zvolili byty, ktoré dlhšiu dobu neboli obývané. V Bratislavskom II. okrese sa páchateľ vlámal do bytu na Rezedovej ulici, kde odcudzil šperky. Podarilo sa mu to po prekonaní uzamykacieho mechanizmu vchodových dverí.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ Senec tiež zaznamenali krádeže. V Ivanke pri Dunaji boli ukradnuté dva bicykle z rodinného domu a v Stupave došlo ku krádeži na ulici Pod Kremenicou. Z tohto domu páchateľ odcudzil šperky.

Celková škoda, ktorú počas týchto dní páchateľ spôsobil dosahuje výšku 27 218 eur. Polícia vyzýva občanov, aby boli opatrní a v prípade podozrivých aktivít ihneď kontaktovali políciu.

Odporúčania zahŕňajú zvýšenie pozornosti hlavne počas blížiacich sa prázdnin v Bratislavskom kraji. Obyvatelia by mali, pri dlhodobejšej neprítomnosti, zabezpečiť domy a byty kvalitnými zámkami a bezpečnostnými systémami, ako aj zabezpečiť evidenciu cenných vecí pre prípad krádeže.

Medzi odporúčaniami polície je tiež zabezpečenie pravidelného vyprázdňovania poštových schránok a kontroly bytu, aj v prípade, že v ňom dlhodobo nebývate.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk