Vo filharmónii zaznie Chopin v interpretácii Su Yeon Kim

Reduta
SITA Slávnostné otvorenie a obhliadka Koncertnej siene SF. Bratislava, 23. január 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Talentovaná mladá klaviristka z Južnej Kórey Su Yeon Kim vystúpi v utorok 24. novembra v Bratislave. Víťazka vlaňajšieho 8. ročníka Medzinárodnej klavírnej súťaže J. N. Hummela, ktorá sa konala v Bratislave, uvedie klavírny recitál z diel Fryderyka Chopina v Malej sále Slovenskej filharmónie v novom koncertnom cykle filharmónie Klavír a klaviristi.

Ako informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, Su Yeon Kim sa okrem klavírneho recitálu predstaví aj na dvojici tohtotýždňových symfonických koncertov v Redute. Vo štvrtok a piatok 26. a 27. novembra vystúpi spolu s orchestrom Slovenskej filharmónie a zahrá Chopinov Koncert pre klavír a orchester č. 1 e mol op. 11.

Na úvod štvrtkového a piatkového koncertu vo Veľkej sále Slovenskej filharmónie je na programe Notturno Ges dur č. 1 op. 70 klaviristu, skladateľa a dirigenta Giuseppe Martucciho, generačného vrstovníka Giacoma Pucciniho. Na záver zaznie Omša d mol Nelsonmesse Josepha Haydna.

Sólové party si publikum vypočuje v interpretácii Martiny Masarykovej (soprán), Petry Noskaiovej (alt), Jozefa Gráľa (tenor) a Tomáša Šelca (bas). Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor a sólisti sa na oboch koncertoch predstavia pod taktovkou Eralda Salmieriho. Všetky koncerty sa v sídle Slovenskej filharmónie v bratislavskej Redute začnú o 19. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk