Vo Vajnoroch inštalujú osvetlenie na troch nebezpečných priechodoch pre chodcov

Svetlo osvetlenie mestské
Foto: ilustračné, Gettyimages

Prvým je priechod na Roľníckej pri Hospodárskej ulici, kde osvetlenie požadovalo mnoho obyvateľov mestskej časti.

Vo Vajnoroch inštalujú osvetlenie na troch nebezpečných priechodoch pre chodcov. Informoval o tom starosta Vajnôr Michal Vlček na sociálnej sieti.

Prvým je priechod na Roľníckej pri Hospodárskej ulici, kde osvetlenie požadovalo mnoho obyvateľov mestskej časti.

Autá sa do Vajnôr z Čiernej Vody rútia často veľkou rýchlosťou a navyše, priechod je veľmi vyťažený z dôvodu, že sa tam nachádza zastávka autobusu,“ vysvetlil Vlček. Ako dodal, vo večerných hodinách sa tento priechod stáva veľmi nebezpečným, preto bol prvým, ktorý sa mestská časť rozhodla osvetliť.

Ďalším kritickým dopravným miestom je priechod pri zdravotnom stredisku. „Situácia tu vôbec nie je jednoduchá, komplikované sú predovšetkým vlastnícke vzťahy pozemkov,“ skonštatoval starosta.

Napriek tomu sa mestskej časti podarilo vybaviť, aby bol priechod pre chodcov na tomto dôležitom dopravnom bode bezpečne osvetlený.

Tretím je vjazd do Vajnôr na Rybničnej ulici. Rovinka a kombinácia zníženej viditeľnosti nás priviedla uvedený prechod osvetliť a urobiť ho bezpečnejším,“ doplnil Vlček. Ako dodal, cieľom mestskej časti je postupne osvetliť všetky priechody vo Vajnoroch a chrániť bezpečnosť všetkých obyvateľov a chodcov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk