Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vodovodný kohutik
Foto: ilustračné, GettyImages
30. novembra 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Vo Vajnoroch pribudol vodovod a spustili opravu kanalizácie za viac ako milión eur

O výstavbu nového vodovodu v tejto lokalite sa občania aj samospráva snažili dlhé roky.

V bratislavských Vajnoroch pribudol vodovod a spustili opravu kanalizácie za viac ako milión eur. Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) pustila vodu do nového vodovodu na ulici Za humnami.

Zároveň generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš ohlásil začiatok opravy vákuovej kanalizácie vo Vajnoroch za viac ako milión eur.

Som rád, že sa definitívne podarilo vyriešiť tento dlhodobý problém a dnes sme mohli pustiť vodu do hlavného potrubia na tejto ulici. Nový vodovod už má tlakové aj hygienické skúšky a po skolaudovaní stavby bude možné pripojiť jednotlivých odberateľov, ktorí boli doteraz odkázaní na vodu zo studní,“ uviedol Olajoš.

Dlhoročné snahy

O výstavbu nového vodovodu v tejto lokalite sa občania aj samospráva snažili dlhé roky. Viac ako 470 metrov vodovodu za viac ako 160-tisíc eur pre BVS realizovala jej dcérska spoločnosť Infra Services.

Samotná výstavba sa začala v júli tohto roku. Okrem hlavnej trasy vodovodu BVS pripravuje aj prípojky pre jednotlivé domácnosti, ktoré sa budú môcť na verejný vodovod pripojiť po jeho skolaudovaní, na prelome rokov 2020 a 2021.

Chceme, aby sme postupne stále viac stavieb robili vlastnými silami, ktoré sú po získaní 100-percentného podielu v Infra Services úplne pod verejnou kontrolou,“ povedal generálny riaditeľ BVS

Modernizácia kanalizácie

Okrem dokončenia nového vodovodu sa v týchto dňoch bude odovzdávať aj stavenisko projektu modernizácie vákuovej kanalizácie vo Vajnoroch.

Okrem približne 100 kanalizačných šácht a s tým súvisiacich technológií, pribudnú aj štyri úplne nové šachty a kanalizácia na ulici Široká.

Projekt, ktorého hodnota presahuje milión eur je možné realizovať aj vďaka novým cenám vody, ktoré BVS umožňujú investovať do obnovy infraštruktúry,“ uviedla spoločnosť. Oprava vákuovej kanalizácie vo Vajnoroch potrvá približne 13 mesiacov.

Veľa bude záležať od reálneho stavu infraštruktúry a nepredvídateľných okolností, ktoré sa pri stavbe môžu vyskytnúť,“ uzavrela BVS.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X