Vo veci budovy Majáka nádeje začali trestné stíhanie

Krízové centrum Maják nádeje
SITA

Vo veci budovy neziskovej organizácie Maják nádeje na Karpatskej ulici v Bratislave sa začalo trestné stíhanie. Mestská časť Staré Mesto dostala v pondelok z Krajského riaditeľstva Policajného zboru upovedomenie o začatí tohto konania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu.

Podľa upovedomenia neznámy páchateľ vystupujúci ako štatutárny orgán riaditeľ neziskovej organizácie Majáka nádeje, porušil povinnosť opatrovať a spravovať tento majetok. „Mestská časť Staré Mesto prijala túto informáciu so zadosťučinením, keďže v auguste tohto roku podala už druhé trestné oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu. Štatutárom neziskovej organizácie Maják nádeje je od mája roku 2015 Pavol Rusko,“ povedal v utorok na tlačovej besede starosta Radoslav Števčík.

Staré Mesto ešte v novembri 2015 ukončilo partnerský vzťah s občianskym združením Priatelia, bývalou Nadáciou Markíza a jej štatutárom, bývalým majiteľom a riaditeľom Televízie Markíza Pavlom Ruskom. Mestská časť sa tak rozhodla po tom, čo Pavol Rusko podľa starostu Radoslava Števčíka spreneveril finančné prostriedky Majáka nádeje. Týmto krokom chcela ukončiť pôsobenie a činnosť neziskovej organizácie Maják nádeje.

Následne 16. novembra 2015 zastupiteľstvo Starého Mesta schválilo uznesenie, aby doručili žalobu o likvidácii Majáka nádeje. V tejto veci však Okresný súd Bratislava I Starému Mestu nevyhovel a nerozhodol o zrušení neziskovej organizácie Maják nádeje. Ďalším konaním riaditeľa Pavla Ruska, ktorý sa zaviazal nehnuteľnosťou na Karpatskej ulici za pôžičku vo výške 600-tisíc eur, vznikol Majáku nádeje dlh a vydali na neho exekúciu. Prvé kolo dražby budovy na Karpatskej ulici sa uskutočnilo 9. septembra, budovu však nepredali. Neprihlásil sa nikto, kto by zložil potrebnú kauciu 350-tisíc eur, aby sa o budovu mohol uchádzať. Exekútor potom vyhlásil nový termín dražby na 18. novembra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk