Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krízové centrum Maják nádeje
SITA
15. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Vo veci budovy Majáka nádeje začali trestné stíhanie

Vo veci budovy neziskovej organizácie Maják nádeje na Karpatskej ulici v Bratislave sa začalo trestné stíhanie. Mestská časť Staré Mesto dostala v pondelok z Krajského riaditeľstva Policajného zboru upovedomenie o začatí tohto konania vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v štádiu pokusu.

Podľa upovedomenia neznámy páchateľ vystupujúci ako štatutárny orgán riaditeľ neziskovej organizácie Majáka nádeje, porušil povinnosť opatrovať a spravovať tento majetok. „Mestská časť Staré Mesto prijala túto informáciu so zadosťučinením, keďže v auguste tohto roku podala už druhé trestné oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu. Štatutárom neziskovej organizácie Maják nádeje je od mája roku 2015 Pavol Rusko,“ povedal v utorok na tlačovej besede starosta Radoslav Števčík.

Staré Mesto ešte v novembri 2015 ukončilo partnerský vzťah s občianskym združením Priatelia, bývalou Nadáciou Markíza a jej štatutárom, bývalým majiteľom a riaditeľom Televízie Markíza Pavlom Ruskom. Mestská časť sa tak rozhodla po tom, čo Pavol Rusko podľa starostu Radoslava Števčíka spreneveril finančné prostriedky Majáka nádeje. Týmto krokom chcela ukončiť pôsobenie a činnosť neziskovej organizácie Maják nádeje.

Následne 16. novembra 2015 zastupiteľstvo Starého Mesta schválilo uznesenie, aby doručili žalobu o likvidácii Majáka nádeje. V tejto veci však Okresný súd Bratislava I Starému Mestu nevyhovel a nerozhodol o zrušení neziskovej organizácie Maják nádeje. Ďalším konaním riaditeľa Pavla Ruska, ktorý sa zaviazal nehnuteľnosťou na Karpatskej ulici za pôžičku vo výške 600-tisíc eur, vznikol Majáku nádeje dlh a vydali na neho exekúciu. Prvé kolo dražby budovy na Karpatskej ulici sa uskutočnilo 9. septembra, budovu však nepredali. Neprihlásil sa nikto, kto by zložil potrebnú kauciu 350-tisíc eur, aby sa o budovu mohol uchádzať. Exekútor potom vyhlásil nový termín dražby na 18. novembra.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X