Vo veci vraždy expolicajta sa nepojednávalo, chýba spis

Sud
ilustračné: thinkstockphotos.com

V prípade už obžalovaného Mateja H. odsúdili na 15 rokov väzenia. Odvolací súd však rozsudok zrušil.

BRATISLAVA 30. októbra – Vo veci vraždy expolicajta Vladimíra Krišku sa dnes na Okresnom súde Bratislava I nepojednávalo, chýba totiž spis k prípadu. „Spis bol zaslaný na vyjadrenie Ústavu súdneho lekárstva a medicínskych expertíz v Martine,“ oznámil predseda senátu. Spis sa podľa neho mal súdu vrátiť aj s vyjadrením k prípadu, ale nestalo sa tak. „Pokúšali sme sa ich kontaktovať niekoľkokrát. Na telefonické urgencie z ústavu nikto nereagoval,“ uviedol predseda senátu s tým, že spis si z ústavu vyžiadajú písomnou formou aj s odôvodnením, prečo ešte nebol vrátený. Plánované výpovede dvoch svedkov tak odročili na 26. februára.

V kauze vraždy expolicajta Vladimíra Krišku z Vianoc 2009 krajský súd v auguste 2014 zrušil pôvodný rozsudok Okresného súdu Bratislava I a nariadil súdu vykonať ďalšie dôkazy. Prvostupňový súd uznal v decembri 2013 Mateja H. vinným z vraždy a poslal ho do väzenia na 15 rokov. Odvolací súd však nariadil, aby na okresnom súde opätovne vypočuli niektorých svedkov a preverili isté skutočnosti o mieste činu. Súd sa mal napríklad zaoberať aj tým, prečo mal poškodený expolicajt pri sebe veľký obnos peňazí

Tragédia sa stala na toalete v jednom z podnikov v bratislavskej Vrakuni v noci z 25. na 26. decembra 2009. Bezpečnostná kamera v podniku zaznamenala pád expolicajta na zem, ale samotný konflikt s útočníkom tam nevidno. Na záberoch je však zachytený príchod trojice ľudí na WC – medzi nimi aj Mateja H. Okrem neho tam bola jeho údajná priateľka a muž, s ktorým bol v tú noc v podniku. Trojica opustila toalety a krátko na to tam padol k zemi dvakrát bodnutý expolicajt. Obžalovaný Matej H. po odchode z toalety odišiel z podniku. Potom bol 11 mesiacov v zahraničí, na Slovensku po ňom vyhlásili pátranie. Prihlásil sa až v novembri 2010, súd ho do väzby nevzal.

Zavraždený Vladimír Kriška žil niekoľko rokov v Austrálii a na Vianoce v roku 2009 prišiel spolu s partnerkou na Slovensko ukázať dcéru starým rodičom. Na Slovensku v minulosti pracoval ako kukláč, neskôr bol ochrankárom ústavných činiteľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk