Vo vodárenskej záhrade pribudol nový cyklopoint, nájdete tu aj zaujímavé informácie či mapy

Cyklopoint vodarenska zahrada.jpg

V rámci projektu vybudovali navigačné systémy v záhrade a obnovili informačné stojany.

Vo vodárenskej záhrade v Karlovej Vsi pribudol nový cyklopoint. Ako informuje Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) na sociálnej sieti, vodárenské múzeum sa v minulom roku zapojilo do projektovej výzvy Bratislavského samosprávneho kraja a získalo grant na rozvoj cykloturistiky v kraji.

Cieľom projektu bolo vybudovanie zázemia pre cyklistov vo vodárenskej záhrade, zriadenie infopointu o bratislavských vodárenských zdrojoch a zavedenie vnútro-areálového informačného systému.

Projekt počítal s využitím už existujúcej infraštruktúry ako pitné fontány a cyklostojany v záhrade, ktorú doplnili o ďalšie prvky. „Hlavnou súčasťou je servisný cyklostojan vybavený náradím na drobné opravy bicyklov a pumpa,“ konštatuje BVS.

Stojan sa nachádza v krytom altánku pri vstupe do záhrady zo strany cyklotrasy pri Karloveskom ramene. V rámci projektu vybudovali navigačné systémy v záhrade a obnovili informačné stojany o aktuálne cyklomapy Bratislavy a Bratislavského kraja.

Novinkou je pridanie infopointu o vodárenských zdrojoch na území mesta aj s popisom cyklotrasy na spoznávanie týchto zdrojov. „Vytvorením cyklopointu vo vodárenskej záhrade sme chceli podporiť cykloturistiku okolo Karloveského ramena a zároveň zvýšiť povedomie o význame Dunaja ako zdroja pitnej vody pre Bratislavu a okolie,“ uvádza BVS s tým, že všetky vodárenské zdroje hlavného mesta sa nachádzajú v tesnej blízkosti hlavných cyklotrás.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk