Vo Volkswagen Slovakia je opäť prerušená výroba vo všetkých segmentoch, chýbajú diely

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA

Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielcov v čiastočne obmedzenom režime.

V pondelok 28. marca je vo Volkswagen Slovakia prerušená výroba vo všetkých segmentoch. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. „Po ostatné dni aktuálneho 13. kalendárneho týždňa sa budú vozidlá vyrábať v závislosti od dostupnosti dielov v čiastočne obmedzenom režime,“ doplnila.

Dôvodom je pretrvávajúci dlhodobý celosvetový nedostatok polovodičov v dôsledku pandémie koronavírusu v kombinácii s čiastočným výpadkom dodávok niektorých dielcov v súvislosti s dianím na Ukrajine.

Volkswagen Slovakia začínal na Slovensku v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov.

Nemecká automobilka u nás počas tridsiatich rokov investovala 4,6 miliardy eur a vyrobila viac ako 6 miliónov vozidiel. Okrem áut vyrába na Slovensku prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk