Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklohliadka mestskej polície
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
21. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vo Vrakuni bude počas letnej sezóny viac mestských policajtov

Obľúbené oddychové miesto mnohých Vrakunčanov je o niečo bezpečnejšie. Vo Vrakunskom lesoparku pôsobí od stredy aj jazdná polícia.

Nasadenie mestských policajtov na koňoch do Vrakunského lesoparku súvisí s letnou sezónou, keďže toto miesto Bratislavčania v letnom období intenzívnejšie navštevujú. Úlohou príslušníkov mestskej polície bude dohliadať na bezpečnosť a verejný poriadok. Budú sa zameriavať na dodržiavanie čistoty a poriadku a zákazu požívania alkoholu na verejnosti.

Mestskí policajti budú tiež kontrolovať, či nedochádza k poškodzovaniu verejného majetku. Dohliadať budú aj na dodržiavanie zákazu voľného pohybu psov, ako aj na zákaz vstupu so psom na detské ihrisko.

Nasadenie hliadok jazdeckej polície nie je pritom jediné opatrenie mestskej polície súvisiace so zvýšením bezpečnosti vo Vrakuni. Už od 1. júna je v uliciach Vrakune viac policajtov. Nenavyšoval sa pritom počet tabuľkových miest príslušníkov mestskej polície, ale internými zmenami v plánovaní služieb sa podarilo zabezpečiť, aby v uliciach Vrakune bolo viac okrskárov. Kým do 1. júna pôsobil v tejto mestskej časti len jeden okrskár, dnes už na vrakunských uliciach pôsobia dvaja okrskári.

Úlohou okrskára je najmä dohliadať na verejný poriadok vo svojom rajóne. Okrskári napríklad kontrolujú dodržiavanie povinností majiteľov psov, dohliadajú na dodržiavanie nočného pokoja. Zisťujú a evidujú, kde v obci sa nachádzajú čierne skládky a kontrolujú čistotu v okolí kontajnerových stojísk.

Od piatka 22. júla pribudnú vo Vrakuni aj cyklohliadky mestskej polície. Pôsobiť budú najmä počas víkendov, prípadne podľa potreby s ohľadom na počasie. V súčasnosti nasadzuje mestská polícia cyklohliadky na Tyršovom nábreží, na Petržalskej hrádzi a na trase od Mosta SNP až po Veľký Draždiak. Vzhľadom na personálne možnosti mestskej polície, ako aj ďalšie povinnosti, ktoré jej zo zákonov vyplývajú, pôsobí v cyklohliadkach 7 príslušníkov. Nebývajú nasadzovaní denne, ale prevažne počas víkendov, prípadne podľa potreby a s ohľadom na počasie.

„Sme tu pre Bratislavčanov, ako aj návštevníkov mesta. Chceme byť v uliciach, byť videní a nápomocní riešeniu problémov Bratislavčanov. V rámci našich personálnych, ako aj finančných možností robíme všetko pre to, aby v uliciach Bratislavy bolo čo najviac mestských policajtov. A to nielen v centre, ale vo všetkých mestských častiach,“ tvrdí náčelník mestskej polície Peter Krajíček.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X