Vo Vrakuni chcú podporovať cykloprojekty

cyklisti
ilustračné: SITA

Vrakuňa sa aj tento rok zapojila do súťaže Do práce na bicykli. Je to jeden zo spôsobov, ako chce propagovať cyklistickú dopravu ako alternatívnu dopravu voči tej automobilovej.

V spolupráci s magistrátom a súkromnými partnermi by mestská časť rada presadila ďalšie cyklistické projekty. „V prvom rade budeme do celomestských priorít navrhovať opravu cyklotrasy Dvojkrížnej, od kruhového objazdu po Čiližskú,“ povedal pre TASR starosta Vrakune Martin Kuruc.

V pláne má vďaka cyklotrase prepojiť Vrakuňu s Ružinovom, okrem toho má v pláne vybudovať cestu pre cyklistov popri Malom Dunaji.

„Zámer dobudovania Malodunajskej cyklotrasy zo strany mestskej časti sa týka úseku v časti extravilánu Vrakune od Ihličnatej ulice po most cez Malý Dunaj, v dĺžke približne 850 metrov,“ ozrejmil Kuruc.

Plánované úseky sú strategickou časťou Malodunajskej cyklotrasy. Ak sa ich podarí zrealizovať, cyklisti sa dostanú z Vrakune do Vajnôr, Svätého Jura aj Rače.

Dopravné kolóny trápia každé ráno i poobede všetky mestské časti. Cyklodoprava by mohla byť jedným z riešení, ako sa zápcham vyhnúť a navyše tak pomôcť životnému prostrediu. Už teraz Vrakuňu spája s centrom Bratislavy osemkilometrová cyklotrasa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk