Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Novy majerhof byvala panelaren vrakuna.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.rules.sk

Vo Vrakuni chcú postaviť polyfunkčný komplex za približne 16 miliónov eur

Plánovaný začiatok výstavby komplexu je september 2022 a ukončenie v septembri 2025.

Vo Vrakuni chcú postaviť polyfunkčný komplex Nový Majerhof v hodnote približne 16 miliónov eur. Vyplýva to z predloženého zámeru posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

Predmetom navrhovanej činnosti je polyfunkčný komplex pozemných stavieb s dominanciou rezidenčného bývania, v kombinácii s občianskou vybavenosťou a potrebným počtom parkovacích miest,“ uvádza sa v zámere.

Bývalý areál panelárne

Plánovaný začiatok výstavby je v septembri 2022 a ukončenie v septembri 2025. Predpokladané investičné náklady predstavujú približne 16 miliónov eur.

Stavebný pozemok sa nachádza v okrajovej časti mesta, v mestskej časti Vrakuňa na pravom brehu Malého Dunaja, na území bývalej panelárne. Lokalita stavby je v bývalom priemyselnom areáli panelárne.

Rekreačno-športové účely

V minulosti bola z pozemku odstránená väčšina výrobných a skladovacích hál a v súčasnosti sa tu nachádzajú nevyužívané objekty administratívneho a technického charakteru. Tieto objekty budú asanované a nahradené novou zástavbou,“ uvádza sa v zámere EIA.

V celom areáli, vzhľadom na jeho charakter, absentujú plochy zelene a okrem stavieb sú všetky plochy tvorené buď betónovými alebo asfaltovými spevnenými plochami.

Súčasťou návrhu je aj objekt slúžiaci pre rekreačno-športové účely. Primárna funkcia bude posilňovňa a združená miestnosť na športové a spoločenské aktivity.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X