Vo Vrakuni začnú stavať rekreačnú infraštruktúru pre vodákov a cyklistov

Bicykel.jpg
ilustračné

Stavebné práce sa začínajú v sobotu 8. septembra.

BRATISLAVA 7. septembra – Bratislavská mestská časť Vrakuňa sa zapojila do medzinárodného slovensko-maďarského projektu Danube Bike and Boat, v preklade Dunaj na bicykli a na lodi. Ako ďalej agentúru SITA informovala Henrieta Dvorská z miestneho úradu mestskej časti Bratislava – Vrakuňa, cieľom projektu je na slovenskej aj maďarskej strane vybudovať rekreačnú infraštruktúru so zameraním na vodáctvo a cykloturizmus. Projekt bude financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, zo štátneho rozpočtu a tiež z rozpočtu mestskej časti.

Vo Vrakuni pri kruhovom objazde podľa Dvorskej vybudujú novú oddychovú zónu spolu s nástupným pontónom a odstavnými plochami pre vodákov. V oblasti cykloturizmu postavia novú cyklotrasu v smere od Ihličnatej ulice po most cez Malý Dunaj až po letisko Milana Rastislava Štefánika. Mestská časť sa tak napojí na cyklotrasy smerujúce do Zálesia (okres Senec) a na cyklotrasu Juravu. Stavebné práce sa začnú v sobotu 8. septembra.

V rámci celého projektu vybudujú na Slovensku a v Maďarsku rekreačnú, vodácku a cykloturistickú infraštruktúru na viac ako tridsiatich miestach. Zrekonštruujú skanzen s vodným mlynom v Jelke, postavia Centrum vodáckej turistiky v Šamoríne, oddychovú zónu a prístavisko v bratislavskej Vrakuni a tiež vybudujú korzo v Zálesí. Celý projekt bude stáť takmer tri milióny eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk