Vo Vrakuni zmodernizujú detské ihriská, revitalizácia je rozdelená na dve etapy

Ihrisko vrakuna deti.jpeg
Foto: archívne, www.vrakuna.sk

Ihriská sa budú čistiť a budú sa demontovať staré prvky, ktoré nespĺňajú bezpečnostné normy.

Vrakuňa zmodernizuje 14 detských ihrísk. „Od 1. januára vstúpil do platnosti zákon, ktorý nám ukladá povinnosť prispôsobiť herné prvky novým bezpečnostným pravidlám. Tento rok sa obnoví 14 detských ihrísk,“ informuje mestská časť na sociálnej sieti. Rekonštrukčné práce budú prebiehať do konca októbra.

Cieľom revitalizácie je postupne zvýšiť kvalitu detských ihrísk podľa noriem a štandardov, ktoré ukladá zákon. Modernizácia bude prebiehať v rámci technických a finančných možností mestskej časti,“ doplnila mestská časť.

Detské ihriská sa budú postupne čistiť a následne sa budú demontovať staré prvky, ktoré podľa auditu a technickej normy nespĺňajú bezpečnostné normy. „Na ihriskách budú doplnené nové herné prvky, zostavy a dopadové plochy. Modernizáciu sme rozdelili na dve etapy,“ uvádza mestská časť.

Do konca tohto roka sa zmodernizujú ihriská na uliciach Toryská-Toplianska, Toplianska 5, Bebravská 2 , Bebravská 14-16, Slatinská-Žitavská, Čiližská 26, Kríková 7, Bučinová-Vŕbová, Jedľová-Vŕbová, Rajecká 8-10, Šíravská pri MŠ, Slatinská-Dvojkrížná, Hnilecká-Bebravská a Vážská.

V roku 2021 je plánovaná obnova ďalších ôsmich ihrísk – Rajčianská vnútroblok, Čiernovodská 4, Slatinská-Bebravská, Čiližská 1, Kríková 8-16, Stavbárska 2-4, Rajecká 26, Píniová a lesopark,“ uzavrela mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk