Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zena_bicykel_pixabay.com_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
28. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Vo východnej časti Bratislavy by mali pribudnúť nové cyklotrasy

Euroregión dunajskej iniciatívy (EDI) dokončil projektovú dokumentáciu pre výstavbu cyklotrás vo východnej časti Bratislavy. Spájať má Vrakuňu, Podunajské Biskupice, Rovinku, Most pri Bratislave a Ivanku pri Dunaji.

Združenie reagovalo na výzvu na podanie žiadostí o poskytnutie dotácie na projekt ministerstvom dopravy. Euroregiónu bola pridelená dotácia na prípravu projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a tiež projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie pre cyklistickú trasu. „Dnes môžeme oznámiť, že projekt je úspešne ukončený s výsledkami prevyšujúcimi pôvodné očakávania,“ spresnil Pálfi. Celková dĺžka úseku je 12 kilometrov.

„Cyklistická doprava je pre Bratislavu veľmi dôležitá. Je to alternatíva voči veľkým dopravným zápcham, ale aj možnosť cykloturistiky vo voľnom čase,“ povedal starosta Vrakune Martin Kuruc. Vrakuňa zrealizovala v poslednom čase niekoľko cyklistických projektov. Po oprave Vrakunskej promenády pri Malom Dunaji pribudlo nové cyklistické značenie na Malodunajskej ulici a začína sa rozširovať chodník pre cyklistov vo Vrakunskom lesoparku.

Možnosti financovania výstavby novej cyklotrasy sú viaceré: cezhraničná spolupráca, integrovaný regionálny operačný program, rozpočet mesta či samosprávneho kraja. „Bratislavu v blízkej budúcnosti čakajú výzvy na získanie peňazí z eurofondov. To najdôležitejšie je mať pripravené projektové dokumentácie,“ vysvetlil Pálfi.

EDI už v minulosti uskutočnil viacero cyklistických projektov – cykloklietku na hlavnej stanici, informačné cyklistické tabule, cykloodpočívadlá či projektovú dokumentáciu na cyklotrasu Pekná cesta – Alstrova v Rači. Na tú v súčasnosti prebieha územné konanie. Stavať by sa mala z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X