Vodič neprispôsobil jazdu a vyrútil sa oproti údržbovému autu. Spôsobil nehodu

Kolaz bratislava nehoda udrzba ciest bratislavsky kraj.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Nezodpovedný vodič protiidúceho vozidla ohrozil nielen život šoféra, ale spôsobil aj škodu na majetku.

V utorok 30. januára ráno sa na ceste III/1044 medzi Boldogom a Čatajom udiala nehoda vozidla zimnej údržby. Táto správa šokovala 24/7 centrálny dispečing Správy ciest BSK.

Profesionálny vodič zabezpečoval odstraňovanie poľadovice z povrchu vozovky na úzkej komunikácií III. triedy. V jednej chvíli však bol ohrozený nezodpovedným vodičom protiidúceho vozidla. Celý incident sa stal počas výkonu nevyhnutnej zimnej údržby.

Ako informuje bratislavský kraj, vodič údržbového vozidla sa rozhodol pre nebezpečný manéver a zachránil tak životy na cestách. Rútil sa totiž oproti nemu vodič, ktorý s osobným autom neprispôsobil rýchlosť ani spôsob jazdy.

Pri uhýbacom manévri na vodič SC BSK narazil na prekážku, čo viedlo k nekontrolovanému prevráteniu vozidla. Našťastie, vďaka duchaprítomnej reakcii vodiča nebol nikto z účastníkov nehody zranený.

Táto nehoda je dôkazom, že zodpovedný prístup na cestách je nevyhnutný. Okrem dodržiavania pravidiel cestnej premávky je kľúčové aj prispôsobenie jazdy stavu vozovky, počasiu a situácii na ceste. Vodiči musia byť ostražití, pretože sekunda nepozornosti môže mať fatálne následky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk