Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zastavka mhd blumental maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Vodiči aj chodci: Čakajú vás obmedzenia súvisiace s opravou električkovej trate pri Blumentáli

Ukončenie rekonštrukcie trate za 2,85 milióna eur je naplánované na začiatok decembra.

Rekonštrukcia električkovej trate pri Blumentáli v Bratislave prinesie obmedzenia pre vodičov, chodcov aj MHD.

V pondelok 7. septembra začína Dopravný podnik Bratislava (DPB) s rekonštrukciou električkovej trate v uzle Americké námestie a Blumentál. Práce si vyžiadajú viaceré obmedzenia pre automobilovú dopravu aj chodcov a zmeny vo viacerých linkách MHD,” upozorňuje hlavné mesto na sociálnej sieti.

Ukončenie rekonštrukcie trate za 2,85 milióna eur je naplánované na začiatok decembra.

Neprejazdná ulica

Pre vodičov bude predbežne do 14. októbra neprejazdná Radlinského ulica v smere na Račianske mýto od Floriánskeho námestia pred kostolom Blumentál po križovatku s Vazovovou.

V smere do centra bude od križovatky s Vazovovou premávka dočasným značením presmerovaná do jedného jazdného pruhu a následne vedená obchádzkovou trasou cez Fazuľovú ulicu,” uvádza magistrát.

Na Vazovovej ulici v smere od Mýtnej bude jeden odbočovací jazdný pruh na Radlinského vyhradený ako buspruh pre vozidlá MHD pokračujúce na Krížnu.

Spustenie električiek

Od pondelka sa opätovne spúšťa električková doprava do Rače – Komisárky. „Z týchto dôvodov nastane od 7.septembra zmena v trasovaní viacerých liniek MHD, konkrétne električkových liniek 3, 7, 9 a autobusových liniek 31, 94, 39 a N55. Linka náhradnej dopravy X55 po obnovení premávky električiek na Komisárky zanikne,” vysvetľuje mesto. Podrobné informácie o zmenách liniek vrátane schémy sú zverejnené na webovej stránke DPB.

Obmedzenia sa dotknú aj chodcov. Prechod pre chodcov medzi Radlinského a ostrovčekom na Floriánskom námestí bude dočasne uzatvorený, rovnako tak priechody od Stĺpu sv. Floriána na Radlinského a ku kostolu.

V úseku Radlinského od Fazuľovej ulice po Školskú ulicu v smere do centra bude počas prác na chodníku v tomto úseku presmerovaný pohyb chodcov na vozovku uzavretého jazdného pruhu, po ukončení týchto prác bude chodník opäť otvorený,” uzavrelo mesto.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X