Vodiči, dávajte pozor, kde parkujete: Mestskí policajti pokutujú státie na cyklopruhoch

Kolaz bratislava parkovanie cyklopruhy pokuty.jpg
Foto: Mestská polícia Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Mesto a mestská polícia počas týchto dní kontrolujú dodržiavanie zákazu státia na cyklopruhoch. V rámci kampane Ani na minútku rozdávajú vodičom pokuty.

Mestská polícia Bratislava v týchto dňoch spolu s kolegami a kolegyňami z Policajného zboru Bratislava intenzívne kontroluje dodržiavanie zákazu zastavenia a státia na cyklopruhoch. Pozornosť v rámci akcie Ani na minútku zameriavajú hlavne na lokality Dunajská, Krížna, ulica Mlynské nivy či Banskobystrická.

Za odstavenie auta na cyklopruhu, hoci iba na minútku, dostanete pokutu. Výška pokuty pritom môže byť do výšky 50 eur, keďže takýmto konaním ohrozujete bezpečnosť cyklistiek a cyklistov, ktorí musia vaše vozidlo obísť a vojsť tak do jazdného pruhu. Zastavenie auta v cyklopruhu je totiž zakázané zákonom.

Cyklopruhy denne využívajú tisícky cyklistov a cyklistiek a medzi nimi aj veľké množstvo detí, na bežný pohyb v meste. Auto blokujúce cyklopruh ich reálne ohrozuje a pri obchádzaní vznikajú nebezpečné situácie.

Mesto okrem kontrol podniká ďalšie kroky k zlepšovaniu bezpečnosti cyklotrás, ako napríklad podfarbovaním na červenú farbu. Tento rok bude takto vyznačených 9 km cyklopruhov.

Mestská polícia tiež vyzýva verejnosť k nahlasovaniu týchto priestupkov. „Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako riešiť nebezpečné situácie v našich uliciach,“ dopĺňa Mestská polícia Bratislava.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk