Vodiči, pozor: Čakajú vás dopravné obmedzenia v Prievoze, plánujú uzavrieť výjazd od Slovnaftskej ulice na diaľnicu D1

DOPRAVA: Odovzdanie križovatky Prievoz
Foto: SITA/Branislav Bibel

Počas tejto uzávierky vybudujú nový výjazd v smere Slovnaftská – D1 Trnava a taktiež nový pripájač v smere Slovnaftská – D1 Petržalka.

Vodiči v Bratislave sa budú musieť začiatkom septembra pripraviť na dopravné obmedzenia v Prievoze. Pre urýchlenie prestavby mimoúrovňovej križovatky plánujú uzávierku výjazdu od Slovnaftskej ulice na diaľnicu D1, smer Trnava.

„Predpoklad začiatku prác je prvý septembrový týždeň, ihneď, ako zhotoviteľ získa všetky potrebné povolenia od príslušných úradov. O presnom termíne budeme verejnosť včas informovať,“ uviedol koncesionár Zero Bypass, ktorý je zhotoviteľom výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7.

Obchádzkové trasy označia prenosným dopravným značením. Počas tejto uzávierky vybudujú nový výjazd v smere Slovnaftská – D1 Trnava a taktiež nový pripájač v smere Slovnaftská – D1 Petržalka. Zrekonštruujú aj mostný objekt na vetve privádzača v smere D1 Trnava.

„Rekonštrukčné práce budú zahŕňať novú hydroizoláciu mostovky, nové asfaltové vrstvy, realizáciu nových dilatačných záverov, mostných ríms vrátane zvodidiel, nové vodorovné i zvislé dopravné značenia, zosilnenie mostnej konštrukcie povrchu betónových vrstiev tak, aby sme predĺžili životnosť mosta,“ uviedli s tým, že ukončiť rekonštrukciu a otvoriť nové vetvy plánujú na jar 2020.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk