Vodiči, pozor: Čakajú vás komplikácie v doprave najmä v centre mesta, dôvodom sú zhromaždenia a protesty

Hodzovo namestie zelen protest.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Vodičov vyzývajú, aby počítali s dopravnými obmedzeniami a v rámci možnosti sa vyhli širšiemu centru mesta.

Bratislavská polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s verejnými zhromaždeniami, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 17. novembra v hlavnom meste. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, dopravní policajti budú monitorovať a usmerňovať situáciu na cestách, najmä v centre mesta.

Vodičov vyzývajú, aby počas štvrtka počítali s možnosťou viacerých dopravných obmedzení v širšom centre. Odporúčajú im vyhnúť sa najmä Hodžovmu, Kamennému a Šafárikovmu námestiu, ako aj Špitálskej a Štúrovej ulici.

Pokyny polície

Policajti zároveň vyzývajú vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a sledovali aktuálne zmeny dopravnej situácie. Odporúčajú tiež zvážiť presun motorovými vozidlami a v prípade možnosti zvoliť alternatívnu trasu mimo centra mesta.

Bratislavská polícia vyzýva osoby, ktoré sa na zhromaždení plánujú zúčastniť, aby so sebou nebrali pyrotechnické výrobky, chladné alebo strelné zbrane, prípadne iné predmety ktoré by bolo možné využiť na útok voči telu dôraznejší,“ upozornil Szeiff.

Kompletná uzávera

Mestská polícia (MsP) v Bratislave bude dohliadať na verejný poriadok najmä v priestoroch Námestia SNP a blízkeho okolia. „Zhromaždenia a protesty sa uskutočnia aj na ďalších miestach, pri Prezidentskom paláci, na Námestí Slobody a v parku Gábora Barossa pri Šafárikovom námestí,“ uvádza MsP na sociálnej sieti.

Ako dodáva, doprava bude kompletne uzatvorená v oblasti Námestia SNP. Električkové linky z a do Karlovej Vsi budú naďalej obsluhované po Obchodnej ulici. Smerom do Petržalky budú električky premávať cez Špitálsku ulicu.

Zábery z kamier

MsP Bratislava bude mať v teréne policajtov zo všetkých veliteľstiev, aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie.

Bežný výkon v jednotlivých okresoch obmedzený nebude, avšak v prípade potreby sme pripravení stiahnuť kolegov z jednotlivých mestských častí,“ konštatuje MsP. Ako dodáva, posilňujú aj výkon v Operačnom a kamerovom stredisku MsP.

Zábery z kamier slúžia aj Policajnému zboru na lepšie riadenie jednotiek v teréne, zároveň záznamy môžu poslúžiť aj ako dôkaz v prípade spáchania priestupku alebo trestného činu,“ uzatvára MsP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk