Vodiči, pozor: Na diaľnici D2 v smere z Bratislavy do Českej republiky vás čakajú dopravné obmedzenia

Dialnica ilu maps.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Doprava bude obmedzená pre zavádzanie elektronického mýta v Česku.

Polícia upozorňuje vodičov, aby sa v prvé decembrové dni pripravili na dopravné komplikácie na diaľnici D2 v smere z Bratislavy do Českej republiky, a to najmä vo večerných hodinách.

Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, dopravní policajti predpokladajú rozsiahle kolóny, a to najmä nákladných motorových vozidiel, ktoré budú zasahovať na D2 aj na územie Slovenska. Zdržania budú súvisieť so zavedením elektronického mýtneho systému v Českej republike.

Na premávku bude v tomto úseku dohliadať viac policajtov. Vodičov bude zároveň na aktuálnu situáciu upozorňovať aj prenosné dopravné značenie. Pri tvorbe kolón budú vodičov nákladných motorových vozidiel odkláňať na odstavné parkovacie plochy hraničného priechodu alebo blízkej čerpacej stanice.

V prípade potreby budú dopravní policajti taktiež presmerovávať nákladnú dopravu na cestu I/2 smerom Kúty – Holíč – Hodonín alebo Kúty – Holíč – Skalica – Sudoměřice. Policajti budú spolupracovať aj s českými kolegami, a to napríklad pri zabezpečení prejazdnosti ľavého pruhu pre osobnú dopravu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk