Vodiči, pozor: Petržalskú električku čakajú ďalšie práce a vyžiadajú si dopravné obmedzenia

električka v Petržalke, výstavba
Foto: petrzalskaelektricka.sk

Dopravné zmeny sa dotknú aj cestujúcich, ktorí sa prepravujú autobusovými linkami.

Práce na budovaní petržalskej električky sú v plnom prúde. Najbližšie je na rade veľká prekládka plynovodu a mesto upozorňuje, že Pajštúnska ulica bude v úseku od vjazdu na stavebný dvor č. 8 po Brančskú a Tupolevovu ulicu úplne uzatvorená.

Dopravné obmedzenia začínajú už v sobotu 15. októbra a nedeľu 16. októbra, kedy bude tento úsek uzatvorený od 7.00 hod. do 21.00 hod. Obchádzková trasa povedie cez Jantárovú, Smolenickú a Šintavskú ulicu.

Nočné spoje budú od 21.00 hod. do 7.00 hod. premávať podľa cestovného poriadku. Ak sa podarí práce ukončiť skôr, premávku obnovia.

Zmeny sa týkajú liniek 98 a 99 do stredy 19. októbra. Linka 98 bude premávať obojsmerne medzi zastávkami Lúky II a Kutlíkova cez Šintavskú a Jantárovú cestu. Nebude obsluhovať zastávky Smolenická a Tupolevova, na obchádzke obslúži zastávky Holíčska, Šintavská a Topoľčianska.

Nočná linka 99 bude obsluhovať zastávku Tupolevova v smere jazdy ku Kutlíkovej v náhradnej polohe približne 100 metrov pred jej stálou polohou. Zastávka Tupolevova v smere ku Kutlíkovej bude presunutá do náhradnej polohy, ktorá je vyznačená na mape nižšie.

dopravné obmedzenia Petržalka
Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk