Vodiči, pozor: Pezinskú Babu čaká rekonštrukcia, motoristov čakajú obmedzenia

Pezinska baba rekonstrukcia cesty.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Práce budú realizovať s čiastočnou uzávierkou dopravy v polovičnom profile, ukončenie je plánované do júna.

Od pondelka 8. mája začnú s rekonštrukciou cesty cez Pezinskú Babu. Ako informuje hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, motoristi musia počítať s obmedzením dopravy cez horský priechod Pezinská Baba.

Správca župných ciest začína s rekonštrukciou úseku II/503 Pezinok – Pernek v celkovej dĺžke približne 7,4 kilometra. Práce budú realizovať ako pohyblivé pracovisko s čiastočnou uzávierkou dopravy v polovičnom profile cesty a riadením dočasnou cestnou svetlenou signalizáciou. Ukončenie prác je plánované do júna.

Rekonštrukcia bude pozostávať z lokálneho frézovania povrchu cesty s cieľom upravenia pozdĺžneho a priečneho sklonu do požadovaného tvaru. „Na upravenom povrchu vozovky príde k zhodnoteniu konštrukčných vrstiev vozovky s použitím technológie recyklácie za horúca na mieste, kde pôvodná obrusná vrstva vozovky doplnená o požadované komponenty bude rozpojená a opätovne spracovaná,“ vysvetlila Forman. Súčasne položia novú asfaltobetónovú vrstvu vozovky z odolnejších modifikovaných asfaltov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk