Vodiči, pozor: Počas víkendu vás čakajú dopravné obmedzenia, dôvodom je festival Lovestream

Pri starom letisku vajnory obmedzenia doprava polícia
Foto: maps.google.com

Od piatka do nedele bude pre tranzitnú dopravu uzatvorených niekoľko ulíc v okolí konania podujatia.

Polícia upozorňuje na víkendové dopravné obmedzenia súvisiace s festivalom Lovestream v Bratislave. Od piatka 18. augusta do nedele 20. augusta totiž očakávajú Vajnory viac ako 50-tisíc návštevníkov festivalu Lovestream.

Mestská polícia (MsP) Bratislava má pre návštevníkov festivalu a obyvateľov mestskej časti niekoľko odporúčaní. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, od piatka do nedele v čase od 18.00 do 24.00 hod. bude pre tranzitnú dopravu uzatvorených niekoľko ulíc v okolí konania podujatia.

Najmä počas večerných hodín, keď sa očakávajú vystúpenia najväčších hviezd, môže byť doprava v okolí obmedzená a môžu sa tvoriť zápchy. Verejnosti odporúčame zvoliť alternatívne trasy a vyraziť s predstihom,“ upozorňuje MsP. Hlavný program sa končí každý deň o polnoci.

V tomto čase očakávame veľký pohyb ľudí smerom do mesta, s ktorým môžu byť spojené aj zdržania v doprave,“ dodáva MsP a odporúča využiť alternatívne trasy a obísť Vajnory a Východné.

Uzatvorené ulice

Uzatvorená bude ulica od križovatky ulice Pri starom letisku po okružnú križovatku pred Vajnorským nadjazdom. Trasa obchádzky je stanovená po Príjazdnej ulici obojsmerne. Ďalej bude uzatvorená ulica od Rybničnej ulice po okružnú križovatku pred Vajnorským nadjazdom.

Trasa obchádzky je stanovená od križovatky cesty I/61 s miestnou komunikáciou Pri mlyne cez križovatku cesty Pri mlyne s cestou III. triedy Roľnícka ulica a následne po Rybničnej ulici smer Bratislava – Rača obojsmerne.

Vjazd na uzatvorené úseky z oboch strán bude povolený iba návštevníkom festivalu Lovestream, verejnej autobusovej doprave, vozidlám s povolením organizátora festivalu a označeným vozidlám prevážajúcim osobu so zdravotným postihnutím.

Polícia vyzýva vodičov, ktorý chcú úsek využiť iba na prejazd, aby využili alternatívne trasy mimo mestskej časti Vajnory. Pre účastníkov festivalu bude k dispozícii kyvadlová doprava a železničná doprava zabezpečená organizátorom podujatia.

Náhradná doprava

Dopravca SlovakLines bude zabezpečovať kyvadlovú dopravu z AS Mlynské Nivy a späť. „Dopravný podnik Bratislava posilňuje spoje, ktoré idú k festivalovým bránam,“ uvádza MsP a dodáva, že kyvadlová doprava bude premávať od zastávky OC Vajnory liniek 52, 53, 56, X56 a 65.

Nočná doprava po skončení programu bude zabezpečená autobusmi linky X56 z OC Vajnory (na Ul. Pri starom letisku) na Zlaté piesky a odtiaľ električkami N2 cez Trnavské mýto na Hlavnú stanicu,“ dodáva MsP.

Využiť bude možné aj vlakovú dopravu z Hlavnej stanice na Železničnú stanicu Vajnory. Na festival budú mať vstup aj návštevníci na bicykloch. „Do areálu sa dostanú poza OC Vajnoria až k pešiemu a cyklistickému Vstupu JUH, a následne v areáli starého letiska na Parkovisko P-B+M,“ konštatuje MsP. Návštevníkov, ktorí prídu autom, navigátori nasmerujú z Rybničnej ulice na parkovisko festivalu. Je potrebné mať lístok na parkovanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk