Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Náhradný autobus x5 smerujúci do Dúbravky odchádza zo zástavky Molecova. Nasadenie autobusu je súčasťou Veľkej električkovej zmeny. Zmenu trasovania všetkých električiek a nasadenie náhradných spojov na území mesta Bratislava si počas prázdninových mesiacov vyžiadala nevyhnutná a neodkladná modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály, ktorej kvôli havarijnému stavu hrozilo kompletné uzavretie. Bratislava, 24. jún 2019.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
30. apríla 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Vodiči aj cestujúci, pozor: Posledná etapa modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály prinesie dopravné obmedzenia

Najťažšia etapa modernizácie električkovej trate do Dúbravky sa začne v sobotu, obmedzenia potrvajú do septembra.

S poslednou etapou modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály v Bratislave pribudnú viaceré dopravné obmedzenia. Hlavné mesto o tom informovalo na sociálnej sieti.

Už v sobotu 2. mája sa začnú práce na najdlhšom a najkomplikovanejšom úseku trate – od Tunela po Molecovu. V tomto úseku bude kompletne vylúčená električková doprava a spojenie do Karlovej Vsi a Dúbravky bude riešené náhradnou autobusovou dopravou,“ uviedol magistrát a dodal, že vzhľadom na charakter stavebných prác (výmena koľajníc a úprava koľajového zvršku aj spodku), budú modernizáciu sprevádzať viaceré dopravné obmedzenia pre individuálnu automobilovú dopravu.

Obmedzenia by mali trvať do septembra tohto roka, keď bude Dúbravsko-Karloveská radiála kompletne zmodernizovaná,“ doplnilo mesto.

Zmeny v MHD

Zmeny v premávke mestskej hromadnej dopravy sa dotknú električiek číslo 4 a 9. „Tie budú obsluhovať spojenie medzi Zlatými pieskami a centrom mesta, resp. medzi Ružinovom a centrom mesta. Prestupný bod na náhradnú autobusovú dopravu v smere do Karlovej Vsi a Dúbravky bude na Námestí Ľudovíta Štúra a na Šafárikovom námestí,“ informuje mesto.

Spojenie s Dlhými dielmi zabezpečí náhradná autobusová linka X33 od Nového SND, cez Molecovu a na Dlhé diely v smere Kuklovská. Náhradná autobusová linka číslo X5 nahradí električkovú dopravu v smere do Dúbravky od Nového SND, cez Molecovu, až do Dúbravky Pri kríži.

Linka 32 bude mať posilnený interval na 7,5 minúty v rannej špičke a 15 minút od dopoludnia do večera. Linky 33 a 133 budú nahradené linkou X33,“ doplnilo mesto.

Obmedzenia v doprave

Automobilová doprava bude vedená v jednom jazdnom pruhu v úseku od tunela po Molecovu v smere do Karlovej vsi a v smere do centra mesta v úseku za Lafranconi po River Park.

Z dôvodu rekonštrukcie trate bude na Karloveskej vylúčené ľavé odbočenie z mesta na Molecovu smerom na Dlhé diely. Automobily aj autobus X33 budú električkovú trať prechádzať na úrovni bývalej zastávky Jurigovo námestie, vrátia sa naspäť k Molecovej a na Dlhé diely budú pokračovať pravým odbočením,“ uvádza mesto.

Dočasné dopravné obmedzenia súvisiace s dokončovacími prácami z prvej etapy budú aj v úseku medzi Molecovou a Damborského, tie sa však budú postupne uvoľňovať. „Vzhľadom na komplikovanú dopravnú situáciu, ktorá od soboty vznikne na nábreží a pri križovatke Karloveská a Molecová, odporúčame vodičom z Dúbravky vyhnúť sa Karloveskej ulici a na spojenie s centrom mesta využiť Harmincovu a Janka Alexyho,“ uzavrelo mesto.

Financovanie modernizácie

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály je financovaná zo zdrojov EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Rekonštrukcia tejto električkovej radiály, s ktorou sa začalo v júni minulého roka, je nevyhnutná. Ak by k nej mesto nepristúpilo, hrozilo by jej kompletné odstavenie,“ uviedol hovorca magistrátu Peter Bubla a doplnil, že v dôsledku prác bude nasledujúce mesiace na viacerých miestach v smere z Karlovej Vsi do centra obmedzená doprava, vrátane kompletnej výluky električiek v Dúbravke a Karlovej Vsi.

Radiála v bežnej prevádzke denne prepraví do mesta a z mesta viac ako 30-tisíc cestujúcich, takže dopad rekonštrukcie na dopravu aj na komfort obyvateľov, ktorí ju využívajú, bude v danom čase veľký. Vo výsledku však má obyvateľom priniesť podstatne vyššiu úroveň cestovania,“ uzavrel hovorca.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X