Vodiči, pozor! Pre zhromaždenie budú v piatok v uliciach hlavného mesta dopravné obmedzenia

Policajt, doprava, Patrónka
ilustračné: SITA

V piatok sa v Bratislave, ale aj niektorých ďalších mestách na Slovensku a vo svete konajú zhromaždenia Za slušné Slovensko.

V súvislosti s piatkovým zhromaždením iniciatívy Za slušné Slovensko čakajú Bratislavu dopravné obmedzenia. Od 16:30 až do ukončenia zhromaždenia bude obmedzená osobná doprava a doprava MHD na Námestí SNP, Kamennom námestí, na Štúrovej ulici, Klobučníckej, Uršulínskej ulici a Šafárikovom námestí. Upozorňuje na to bratislavská polícia.

Dopravu tam budú usmerňovať hliadky dopravnej polície podľa vzniknutej dopravno-bezpečnostnej situácie. V tejto súvislosti vyzývajú vodičov, aby rešpektovali pokyny polície, a pokiaľ je to možné, aby na prejazd použili inú trasu.

V piatok sa v Bratislave, ale aj v niektorých ďalších mestách na Slovensku a vo svete konajú zhromaždenia Za slušné Slovensko. Protesty vyprovokovali výroky expremiéra Roberta Fica a anonymné trestné oznámenie na organizátorov, pre ktoré ich vyšetruje NAKA z korupcie.

Fico opäť začal rozprávať o americkom filantropovi maďarského pôvodu Georgeovi Sorosovi, na verejnosť prenikli aj informácie, že počas marcových a aprílových protestov organizátorov podľa všetkého sledovali. Fico sa takisto obul do novinárov, vyhlásil, že jeho strana Smer-SD vyhrala komunálne voľby a novinárov má trafiť. Proti tomu sa ozvalo zhruba 500 novinárov, iniciatíve zase pre reči o Sorosovi poslali ľudia na transparentný účet vyše 50-tisíc eur za 36 hodín. Do poznámok pritom uvádzali podporné slová alebo ironické narážky na reči o americkom miliardárovi.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk