Vodiči, pozor: Stále platia obmedzenia pre výstavbu predĺženia električkovej trate

Elektricka vystavba dpravne obmedzenia.jpg

Výstavba predĺženia električkovej trate do Petržalky si vyžiadala úplne uzatvorenie trasy Jantárova cesta – Betliarska.

Výstavba predĺženia električkovej trate do Petržalky si vyžiadala dočasné dopravné obmedzenia. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, úplne uzatvorenie trasy Jantárova cesta – Betliarska v Petržalke potrvá až do konca novembra.

Od soboty vedie obchádzková trasa cez takzvaný bypass z Betliarskej cez Jantárovú cestu, Vyšehradskú a Lietavskú. „Doprava z uzatvoreného úseku časti Jantárovej cesty po Lietavskú nahradila nová obchádzková trasa vedúca pozdĺž pôvodnej cestnej komunikácie,“ konštatuje samospráva.

Zmeny v doprave sa dotýkajú aj mestskej hromadnej dopravy, a to najmä liniek 59, 92, 95, 98, 99, 192, N95 a N99 a čiastočne tiež liniek 68, 83 a 94 z Depa Petržalka. Spoje 59, 98, 99 a N99 budú počas obmedzení premávať obchádzkovou trasou, zastávku Znievska nebudú obsluhovať vôbec.

Zastávky Znievska, Budatínska, Lúky V a Vyšehradská obslúžia spoje 95, 192, N95 a výjazdové i dojazdové spoje liniek 68, 83 a 94, ktoré budú medzi zastávkami Strečnianska a Ľubovnianska premávať obojsmerne po Lietavskej, Vyšehradskej a Jantárovej ceste.

Linka 95 bude po dobu obmedzení medzi zastávkami Strečnianska a Vyšehradská premávať po Lietavskej a Vyšehradskej ulici. Zastávky Lúčanka a Strečnianska sú po novom umiestnené na dočasnej komunikácii. Rovnako to je aj prípade nástupišťa Vyšehradská smerom na Muchovo námestie, ktoré sa presunulo na nástupište linky 93 smer Hlavná stanica.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk