Vodiči, pozor: Vo Vrakuni sa pripravte na dopravné obmedzenia, budú opravovať cestu

Dvojkrizna vrakuna oprava cesty obmedzenie mapy.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Hlavné mesto bude od piatka 20. septembra od 10.00 hod. opravovať vozovku, chodník a zastávky na Dvojkrížnej ulici v úseku od Čiližskej po Kazanskú ulicu v smere na Odeskú ulicu.

Vodiči v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa sa budú musieť pripraviť na obmedzenia od piatka 20. septembra 10.00 hod. odhadom do 8. novembra polnoci. Hlavné mesto plánuje opraviť vozovku, chodník a dve zastávky na Dvojkrížnej ulici v úseku od Čiližskej po Kazanskú ulicu v smere na Odeskú ulicu.

Uviedol to starosta mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc na sociálnej sieti a neskôr podrobnejšie informácie doplnil aj na oficiálnej webovej stránke mestskej časti. Vodičov bude usmerňovať prenosné dopravné značenie.

Cesta, chodník aj zastávky

Hlavné mesto bude opravovať oba jazdné pruhy na spomínanom úseku, pričom oprava sa bude týkať odfrézovania a položenia novej ložnej a obrusnej vrstvy vozovky o hrúbke 120 milimetrov, v tomto prípade ide o takmer 10-tisíc metrov štvorcových komunikácie.

V prípade chodníkov odfrézujú a znova položia kryt chodníka hrúbky 40 milimetrov na celkovo 1 800 metrov štvorcových. Plánujú opraviť aj betónovú prídlažbu, takisto chcú debarierizovať existujúce priechody pre chodcov, výškovo upraviť prípadne vymeniť poškodené kamenné a cestné obrubníky a výškovo upraviť či vymeniť uličné vpusty.

Oprava sa dotkne aj dvoch zastávok mestskej hromadnej dopravy v tejto lokalite, plánujú vymeniť živicový kryt za cestný betón a osadiť kaselský obrubník. Opraviť chcú aj betónový nájazd na zastávku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk