Vodiči, pripravte sa na kontroly. Vo štvrtok si na vás posvietia policajti.

policajné kontroly
ilustračné: SITA

Vo štvrtok sa bude konať celokrajská policajná kontrola, ktorá sa začne o štvrtej popoludní a skončí o ôsmej večer. Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave  budú opäť dohliadať na disciplinovanosť všetkých účastníkov cestnej premávky. 

Ako nás informovala policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, policajti sa pri kontrole zamerajú na dodržiavanie zákazu používať mobil počas šoférovania, rešpektovanie ustanovení pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa povinností vodičov voči chodcom, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi s dôrazom na vybavenie bicyklov, používanie reflexných prvkov alebo oblečenia reflexných bezpečnostných odevov za zníženej viditeľnosti cyklistami a chodcami, ako aj odhaľovanie ďalších priestupkov páchaných v dynamike cestnej premávky.

„Podobnú kontrolu vykoná v dohľadnom čase Krajský dopravný inšpektorát opäť,“ povedala Kurucová. Zámerom dopravných kontrol je znižovať nehodovosť na cestách, ale tiež znižovať následky nehôd na životoch a zdraví a tiež viesť všetkých účastníkov cestnej premávky k disciplinovanosti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk