Vodiči pripravte sa: Od pondelka bude znížený počet jazdných pruhov na časti ulice Mlynské nivy

Mlynske nivy rekonstrukcia cesta vodici mapy.jpg
ilustračné, zdroj: www.google.com

Ako informovali zo spoločnosti HB Reavis Slovakia, investora projektu Stanice Nivy, uzavretie niektorých jazdných pruhov si vyžaduje výstavba podzemnej kruhovej križovatky.

V strede ulice zostane prejazdný jeden pruh v každom smere. Táto zmena neovplyvní pohyb chodcov. Podľa investora v pondelok 14. januára začnú tiež s rekonštrukciou chodníka na Svätoplukovej ulici popri stavenisku Stanice Nivy. Chodci budú môcť prejsť po druhej strane ulice popri Strednej odbornej škole.

S prvou fázou obnovy ulice Mlynské nivy začal investor ešte vlani v máji. Počas nej obnovoval južnú časť ulice. „Obnovujeme verejný vodovod, plynovod, rozvody vysokého napätia, optické káble, káble verejného osvetlenia a cestnú komunikáciu,“ povedal vtedy novinárom počas kontrolného dňa Jakub Gossányi z HB Reavis Slovakia. Koncom jesene 2018 začal investor s druhou fázou obnovy rekonštrukcie ulice, ktorú robili na severnej časti ulice. Aj v tomto prípade išlo najmä o inžinierske, dopravné, líniové a vodné stavby.

Mlynské nivy sa po rekonštrukcii stanú mestským bulvárom s obnovenou dopravnou a technickou infraštruktúrou, priechodmi pre chodcov, cyklotrasami, zastávkami a novými chodníkmi aj zeleňou. Po novom bulvári by sa mohli Bratislavčania poprechádzať už na jeseň tohto roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk