Vodiči, vymeňte auto za MHD a vlaky

MHD, autobus
ilustračné: SITA

Majitelia vodičských preukazov môžu tento týždeň cestovať na vybraných spojoch MHD zadarmo. V Bratislave sa začal Európsky týždeň mobility. 

Bezplatnú MHD môžu využívať vodiči, ktorí sú držiteľmi platných vodičských preukazov vydaných v EÚ. Cestujúci môžu využívať vodičský na denných mestských linkách. Bezplatné cestovanie sa týka aj regionálnych autobusov Slovak Lines v celom Bratislavskom kraji. Cestovanie zadarmo sa nevzťahuje na nočné spoje, cezhraničné spoje a linky číslo 37, 801 a 901, z čoho sú mnohí Bratislavčania sklamaní.

Linka_x31_upr.jpg
ilustračné: Ján Šutý, © BratislavaDen.sk

V prípade, že chce cestujúci uplatniť cestovanie zadarmo, musí mať preukaz pri sebe, nemôže sa dodatočne preukázať. Majitelia elektronických lístkov nemajú právo na vrátenie peňazí za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok.

Bratislavčania môžu využívať tieto výhody až do piatka 22. septembra.

Zvýhodnené cestovanie vlakmi

Aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)  podporí Týždeň mobility. Cestujúci môžu využiť zľavu až 50% na miesta v 2. triede všetkých vnútroštátnych trasách prímestských a regionálnych vlakov kategórie Os a REX. Ide o 1247 spojov denne. Záujemcovia si môžu zakúpiť lístky na predajných miestach železníc, ale aj na oficiálnej webovej stránke.

Železničná spoločnosť Slovensko apeluje na ľudí, aby využívali železnice najmä kvôli ekológii. Koľajová doprava je vďaka elektrickému pohonu najekologickejší spôsob dopravy, a týždenne prepraví až 1 milión cestujúcich.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk