Vodiči využili falošné preukazy ZŤP, aby mohli pohodlne parkovať

Ztp parkovanie preukaz policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Vodiči za zneužitie preukazov prišli o vodičské preukazy.

Policajti chytili ďalších šoférov, ktorí zneužili falošné preukazy ZŤP, aby mohli pohodlne zaparkovať. Jedného vodiča prichytili pred obchodným centrom na Jantárovej ceste v bratislavskej Petržalke. Vodič Fordu Focus sedel v aute na vyhradenom mieste. Keď zbadal policajtov, chcel odísť.

Ako informovala bratislavská krajská polícia, za čelným sklom mal umiestnený parkovací preukaz, ktorý javil známky falzifikátu, čo sa aj následným preverením potvrdilo. Falzifikát predložil policajtom aj vodič, ktorého kontrolovali pri petržalskom obchodnom centre na Einsteinovej ulici.

Policajti v oboch prípadoch za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom zadržali vodičom vodičský preukaz, spracovali správu o výsledku objasňovania priestupku a z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu ich obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Na základe zistených informácií začal poverený príslušník PZ v oboch prípadoch trestné stíhanie,” uviedla polícia. V prípade preukázania viny hrozí páchateľom trest až na tri roky. Tieto kontroly sa ukázali ako opodstatnené, polícia v nich bude aj naďalej pokračovať.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom