Vodiči, zbystrite pozornosť: Na Rusovskej ceste bude až do konca týždňa obmedzená doprava

Doprava obmedzenia leketricka petrzalka.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Dôvodom je prekládka plynovodu v rámci prác na predĺžení električkovej trate po Janíkov dvor.

Na Rusovskej ceste v Petržalke bude od piatka 27. januára do nedele 29. januára približne do 21.00 hod. obmedzená doprava. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, dôvodom je prekládka plynovodu v rámci prác na predĺžení električkovej trate po Janíkov dvor.

V súvislosti s tým bude doprava na Rusovskej ceste v úseku od križovatky s Lachovou ulicou po Gessayovu ulicu presmerovaná operatívne z jednej strany cesty na druhú. Naďalej však zostane prejazdný jeden jazdný pruh v oboch smeroch. Na prejazd vozidiel MHD nebudú mať obmedzenia vplyv.

Výstavbu predĺženia električkovej trate v úseku Bosákova – Janíkov Dvor spustilo hlavné mesto odovzdaním staveniska skupine dodávateľov zo Združenia NS MHD Petržalka koncom novembra 2021. Celková zmluvná hodnota zákazky je takmer 74,6 mil. eur bez DPH.

Väčšina nákladov má byť hradená z eurofondov a mesto deklaruje, že neprepadnú. Projekt okrem novej električkovej trate v dĺžke 3,9 kilometra a siedmich zastávok zahŕňa aj rekonštrukciu 490 metrov existujúcej trate, vybudovanie štyroch mostných objektov, deviatich križovatiek a šesť kilometrov segregovanej cyklotrasy pozdĺž trate.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk