Vodičov čakajú od soboty viaceré obmedzenia. Kde treba spomaliť?

Bajkalska maps.google.sk_.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.sk

Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia, s ktorými treba počítať od soboty 14. júla.

V sobotu od 9. hodiny začnú realizovať obnovu povrchu vozovky v štvrtom bratislavskom okrese, konkrétne na Opletalovej ulici v križovatke od ulice Jána Jonáša obojsmerne po železničný podjazd. Doprava v uvedených úsekoch bude vedená vo voľných jazdných pruhoch. Dopravné obmedzenia budú riadne vyznačené prenosným dopravným značením. Oprava bude realizovaná predbežne do 29. júla.

Ďalšie dopravné obmedzenie je naplánované v súvislosti s výstavbou rýchlostnej cesty R7, v rámci ktorej bude realizovaná aj prestavba okružnej križovatky D1 – Bajkalská (Rondel). Pred samotnou prestavbou uvedenej križovatky budú vykonávať prípravné práce, konkrétne opravu povrchu komunikácie na súčasnej okružnej križovatke na rampách v smere centrum – Slovnaftská. Počas opravy dôjde aj k uzávere smeru z D1 od Trnavy na Slovnaftskú, ale aj v smere Bajkalská výjazd na D1 smer Trnava. Z uvedeného dôvodu budú smerové tabule na vyznačenie obchádzky a informatívne značky umiestnené v predstihu a to v termíne 14 a 15. júla.

V rámci prestavby uvedenej okružnej križovatky bude realizovaná prekládka kanalizácie na Bajkalskej ulici. Počas prekládky kanalizácie dôjde k čiastočnej uzávere jedného pruhu Bajkalskej ulice v smere do centra mesta a k úplnej uzávere v smere na Slovnaftskú ulicu a to v termíne od 16. júla – v závislosti od ukončenia prác, ktoré sú naplánované na začiatok augusta.

V tejto súvislosti polícia žiada vodičov, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili svoju pozornosť, riadili sa príslušným dopravným značením, prípadne na prejazd využili podľa možnosti iné trasy.

Rondel prekladka kanalizacie.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk