Vodičovi autobusu vadil kašeľ cestujúcej, začal ju verbálne napádať

MHD, autobus
Foto: ilustračné, SITA

V utorok ráno došlo v bratislavskej MHD k nezvyčajnej situácii. Prechladnutá cestujúca natoľko vadila vodičovi autobusu, že zastal a odmietol pokračovať v jazde. Informoval o tom portál topky.sk.

Na sociálnej sieti sa so zážitkom z MHD podelil jeden z cestujúcich. Video, ktoré uverejnil, však už nie je dostupné. Vodič autobusu sa na ňom hádal s cestujúcou sediacou vpredu, ktorá kašľala. Ženu vyzval, aby si odsadla, keď to odmietla, zastavil a nepokračoval v jazde.

K incidentu došlo v utorok ráno po 5. hodine v linke z Petržalky do Nového Mesta. Hoci vodičovi ostatní cestujúci dohovárali, nechcel ustúpiť. Sťažoval sa na to, že pani kašle už od Petržalky a ohrozuje tým jeho zdravie. Žena mu kontrovala tým, že sa nachádza vo verejnej doprave a nie je jediná prechladnutá.

Situáciu vyriešil až dispečer Dopravného podniku Bratislava. Vodičovi autobusu linky č. 68 dohovoril a upozornil ho na to, že je zatvorený v kabínke a nie je dôvod, aby zdržoval dopravu, keď je niekto v dopravnom prostriedku chorý. Nakoniec preto pokračoval v jazde.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk