Vodníci sa v Starom Meste zídu na tradičnom medzinárodnom festivale

Medzinárodný festival vodníkov
SITA

Obľúbené staronové podujatie sa opäť vráti do ulíc Starého Mesta. Spojené bude so súťažou o Prešporský rybací kotlík a súťažou o najkrajšiu vodnícku masku. Akcia sa uskutoční začiatkom júna.

Malí i veľkí vodníci sa môžu tešiť na bohatý program, ktorého súčasťou bude alegorický sprievod, aktivity pre deti vrátane divadelného predstavenia pre deti Jak vodník Kapička přišel o vodu a ďalšie.

Aj tento rok bude súčasťou festivalu súťaž o najchutnejšiu rybaciu polievku, do ktorej sa môže prihlásiť každý. Stačí zložiť súťažný tím a pripraviť si recept na ľubovoľnú rybaciu polievku. Tímy budú variť v kotlíkoch (minimálne 25 – 30 litrov), ktoré si musia sami zaobstarať. Súťažiaci by nemali zabudnúť ani na varechu, naberačku a koreniny na dochutenie polievky. O ostatné – ryby, vodu, drevo, misky, lyžičky, chlieb, občerstvenie, pracovné stoly, ceny do súťaže a kultúrny program – sa postará organizátor súťaže.

Hodnotia návštevníci

Návštevníci určia jedného víťaza. Po degustácii totiž vložia euro do nádoby družstva s polievkou, ktorú budú považovať za najlepšiu. Vyhrá družstvo s najväčšou sumou peňazí. Vyzbierané peniaze budú použité na charitatívne účely.

Prihlásiť sa môžete do 31. mája 2018 na lubica.janegova@staremesto.sk. Účastnícky poplatok je 20 eur. Na Hviezdoslavovom námestí sa akcia koná v sobotu 9. júna od 10. do 18. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk