Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
DUNAJ: Vyhliadková plavba
ilustračné: SITA
23. júna 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Vodohospodári budú zadarmo voziť ľudí medzi Starým Mestom a Petržalkou

Svätojánskym prepojením pravého a ľavého bratislavského brehu Dunaja oslávi v piatok Deň Dunaja Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), ktorý na tejto druhej najväčšej rieke prevádzkuje plavebnú dráhu pre komerčnú aj výletnú plavbu.

Loď Kriváň bude bezplatne prepravovať záujemcov zo Starého mesta do Petržalky a späť od 15. hodiny do polnoci. Každú celú hodinu vypláva z móla pod Starým mostom a každú polovicu hodiny pristane na petržalskej strane pri Magio pláži.

Na lodi budú pre deti pripravené rôzne aktivity ako farbičky aj omaľovánky s tematikou dunajskej prírody, trojrozmerná maketa, pomocou ktorej zistia, prečo je na Zemi pitná voda vzácna. Prostredníctvom interaktívnej mapy si môžu návštevníci otestovať vedomosti o slovenských riekach alebo kúpeľoch a zapojiť sa do hry, v ktorej majú vyznačiť na mape aspoň 10 kúpeľných miest alebo slovenských riek. Ďalšia maketa ukáže, aký je rozdiel medzi meandrovitým a riadeným vodným tokom.

Medzinárodný deň Dunaja, ktorý si pripomíname 29. júna, vyhlásila v roku 2004 Medzinárodná komisia pre ochranu Dunaja (ICPDR) so sídlom vo Viedni pri príležitosti 10. výročia podpísania Dohovoru o spolupráci pri ochrane a trvalom využívaní Dunaja. Cieľom tohto dohovoru je prispieť vzájomnou spoluprácou všetkých krajín v povodí Dunaja k zlepšeniu kvality jeho vôd. „Tento deň bol vyhlásený s cieľom upriamiť zvýšenú pozornosť na ochranu Dunaja a podunajskej krajiny,“ povedal novinárom generálny riaditeľa SVP Stanislav Gáborík.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X