Volkswagen postaví v Bratislave novú montážnu halu. V priestoroch závodu otvoria aj duálnu akadémiu

Základný kameň druhej montážnej haly, Volkswagen
Sprava: Primátor mesta Bratislavy Ivo Nesrovnal, predseda vlády SR Robert Fico, predseda predstavenstva VW SK Albrecht Reimold a predseda BBSK Pavol Frešo počas položenia základného kameňa druhej montážnej haly spoločnosti Volkswagen Slovakia. Foto: SITA

Začiatok výroby v novej montážnej hale, ktorá by si mala vyžiadať investície v celkovej hodnote viac ako 300 miliónov eur, je naplánovaný na koniec roka 2017.

Automobilová spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s., otvorí v bratislavskom závode novú montážnu halu na výrobu SUV vozidiel. Celková výška investícií do postavenia novej montážnej haly a k nej prislúchajúcej infraštruktúry by mala byť viac ako 300 mil. eur. Pri položení základného stavebného kameňa novej haly o tom v utorok informovali predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Albrecht Reimold spolu s predsedom vlády Robertom Ficom.

Premiér počas udalosti oznámil odchod Reimolda z jeho postu. „Je mi naozaj ľúto, že po obrovskom kuse práce, ktorý vykonal predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen v Bratislave, pán Reimold odchádza od nás,“ informoval Fico.

Základný kameň druhej montážnej haly, Volkswagen
SITA

Celková rozloha závodu automobilky v Bratislave tak presiahne 2 mil. metrov štvorcových, z čoho nová hala by mala tvoriť 90-tisíc metrov štvorcových. Okrem novej haly by mali pribudnúť aj pridružené sociálne priestory, nová administratívna budova, jedáleň, autobusová zastávka, parkovacie miesta pre zamestnancov a nová osobná brána. V novej hale by malo na jednu zmenu pracovať 400 zamestnancov. Začiatok výroby v novej hale je plánovaný na koniec roka 2017.

Ako ďalej informoval Albrecht Reimold, v septembri budúceho roka by sa v priestoroch závodu Volkswagen Bratislava mala tiež otvoriť duálna akadémia. Nových študentov základných škôl plánuje spoločnosť oslovovať od januára budúceho roka. Duálna akadémia je jedným z výsledkov zavádzania duálneho vzdelávania od roku 2013.

Základný kameň druhej montážnej haly, Volkswagen
SITA

Títo mladí ľudia nadobudnú svoje prvé skúsenosti aj v našej nove montážnej hale,“ dodal Reimold. Podporu duálnemu vzdelávaniu vyjadril aj premiér. „Budeme venovať naďalej čím ďalej väčšiu pozornosť prepojeniu praxe a teórie, najmä v podobe mechanizmu takzvaného duálneho vzdelávania,“ konštatoval Fico.

Premiér v utorok taktiež potvrdil, že vláda aj naďalej plánuje spolupracovať so spoločnosťou Volkswagen. „Dvere na úrade vlády budú naďalej otvorené a v rámci všetkých možností budeme nápomocní Volkswagenu Bratislava pri ďalších rozvojových projektoch,“ uviedol Fico.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk