Volkswagen Slovakia chce do konca roka obsadiť viac ako 500 nových pracovných miest

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA

Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) plánuje do konca tohto roka obsadiť viac ako 500 nových pracovných miest. Informovali o tom vo štvrtok na stretnutí s médiami zástupcovia automobilky. Na základe zvyšujúceho sa počtu zamestnancov a spolupracovníkov rozšírila spoločnosť služby v oblasti starostlivosti o zamestnancov otvorením nového zdravotného strediska, rozšírením centrálnej kuchyne či vybudovaním nového parkovacieho domu.

Po minuloročných náboroch plánuje spoločnosť obsadiť ďalšie pracovné miesta, predovšetkým v súvislosti s nábehmi modelov SUV vyrábaných v Bratislave. „Chceme v roku 2018 medzi nami privítať viac ako 500 nových spolupracovníkov,“ povedal na brífingu člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť Eric Reuting. Zároveň dodal, že spoločnosť ponúka svojim zamestnancom dlhodobo najvyšší plat v slovenskom automobilovom priemysle s priemernou hrubou mzdou 1 854 eur bez manažmentu a mnoho ďalších benefitov. „Aj na základe týchto faktov je približne 40 % našich spolupracovníkov zamestnaných vo VW SK viac ako 10 rokov,“ doplnil Eric Reuting.

„Na nových spolupracovníkov čaká nástupná mesačná mzda od 1 050 do 1 250 eur, atraktívne tréningy, vzdelávacie programy a navyše aj nástupný bonus vo výške 500 eur,“ ozrejmil platové podmienky pre nových zamestnancov vedúci personálnych služieb, ktorý zodpovedá za prijímanie pracovníkov vo VW SK Milan Petruš.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk