Volkswagen Slovakia sa pripravuje na prerušenie výroby aj v bratislavskom závode do odvolania

Volkwagen bratislava devinska nova ves krajcir vyzva starosta.jpg
Reprofoto: www.facebook.com

V pondelok má byť známe, ako budú jednotlivé závody, v prvom rade európske, postupovať, a to s prihliadnutím na individuálnu situáciu v konkrétnej krajine.

Volkswagen Slovakia sa pripravuje na prerušenie výroby do odvolania. Rozhodnutie sa týka všetkých troch závodov automobilky na Slovensku, v Bratislave, Martine a Stupave. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Makayová, Volkswagen pristupoval k situácii v súvislosti so šírením koronavírusu od začiatku s plnou vážnosťou.

Dúfali sme, že doposiaľ zavedené zásadné opatrenia všetkých európskych vlád povedú k zmierneniu následkov rozšíreného koronavírusu a že už v priebehu tohto víkendu príde vzhľadom na okolnosti k primeranému upokojeniu situácie. To sa, žiaľ, nestalo. Požiadať koncern o prerušenie výroby považujeme za aktuálnych okolností za najzodpovednejšie riešenie,“ uviedol predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg.

V pondelok má byť známe, ako budú jednotlivé závody, v prvom rade európske, postupovať, a to s prihliadnutím na individuálnu situáciu v konkrétnej krajine. Fabrika pritom upozorňuje, že v pondelok bude v prevádzke, nakoľko je to podľa nej nevyhnutné pre správne odstavenie technológií a ukončenie logistických procesov, a to aj s ohľadom na aktuálne objednávky zákazníkov nachádzajúce sa už vo výrobe.

„Zdôrazňujeme, že príprava na zastavenie výroby je slobodným rozhodnutím spoločnosti a mrzí nás, že sa v týchto náročných časoch nájdu osoby a inštitúcie, ktoré túto situáciu využívajú vo svoj osobný, respektíve politický prospech,“ konštatuje automobilka.

Najväčší zamestnávateľ

O prerušení výroby vo Volkswagen Slovakia informoval po nedeľnom mimoriadnom rokovaní vlády aj premiér Peter Pellegrini. „Je to prvá veľká fabrika, najväčší zamestnávateľ v krajine,“ skonštatoval predseda vlády.

Zároveň dodal, že v pondelok by mal mať minister hospodárstva Peter Žiga konferenčný hovor s predstaviteľmi slovenského priemyslu o aktuálnej situácii. Potvrdil taktiež, že rezorty financií a hospodárstva pracujú na opatreniach, ktoré by mohli zmierniť ekonomické dopady súčasného stavu.

Výzva starostu

K uzatvoreniu závodu pre šírenie koronavírusu v bratislavskej mestskej časti vyzýval aj starosta Devínskej Novej Vsi, Dárius Krajčír.

Vyzývam vládu Slovenskej republiky a ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, aby okamžite prijal nariadenie o uzatvorení fabriky v Devínskej Novej Vsi,“ žiada starosta na videu zverejnenom na sociálnej sieti. Stojí pritom spolu s hasičmi pred bránou bratislavskej automobilky, ktorá sa nachádza v katastrálnom území Devínskej Novej Vsi.

Pracuje tu 11-tisíc zamestnancov a ja neverím, že sú dodržané všetky hygienické a protiepidemiologické nariadenia a opatrenia,“ tvrdí starosta Devínskej Novej Vsi. Vládu, premiéra, ako aj všetkých kompetentných vyzýva, aby toto opatrenie urobili čo najskôr. „Cítime sa byť ohrození a právom. Pracujú tu aj cudzinci a ľudia, ktorých ťažko skontroluje náš zdravotnícky systém,“ konštatuje Krajčír na videu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk