Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smart riešenia vo vozidlách DPB, wi fi
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ukážka wi-fi pripojenia na mobilnom telefóne vo vozidle DPB. Foto: SITA
5. marca 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skDPB, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Vozový park dopravného podniku sa rozšíril o ďalšie vozidlá s wi-fi pripojením

Ďalšie vozidlá MHD majú wi-fi pripojenie. V dennej výprave tak bude jazdiť v uliciach Bratislavy 266 vozidiel s wi-fi, čo je takmer 50 % vozidlového parku. Bezdrôtové internetové pripojenie, ktoré bude pre cestujúcich zdarma, prispeje k ešte väčšiemu komfortu cestovania v MHD.

DPB, a. s., nainštaloval ešte v minulosti wi-fi pripojenie do 48 autobusov, kde sa mesačne eviduje 390-tisíc pripojení. Aktuálne zavádza DPB wi-fi do 50 autobusov a do 60 nových električiek. Zároveň 90 nových autobusov a 18 nových elektrobusov už je vybavených wi-fi pripojením priamo od výrobcu.

„Dopravný podnik Bratislava má záujem pokračovať v inštalácii wi-fi aj do ďalších vozidiel MHD, aby aj naďalej skvalitňoval služby cestujúcej verejnosti,“ povedal riaditeľ úseku generálneho riaditeľa DPB, a. s., Marián Áč.

Po spustení pripojenia wi-fi vo vozidlách MHD tak bude po bratislavských cestách jazdiť 98 autobusov typu SOR NB 18 a 60 električiek typu ŠKODA, z toho 30 vozidiel typu 29T a 30 typu 30T. Všetky vozidlá, kde je wi-fi pripojenie sú označené piktogramom.

Smart riešenia vo vozidlách DPB, wi fi
Zľava v pozadí: Riaditeľ úseku generálneho riaditeľa DPB Marián Áč, predseda Dozornej rady DPB Rasťo Žitný a primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal. Foto: SITA

Obrovský nárast počtu vozidiel s wi-fi

Z 90 nových autobusov je aktuálne v premávke 65, zvyšných 25 čaká na potrebnú dokumentáciu a ihneď potom budú zaradené do premávky. Podobne je to aj s elektrobusmi, z dodaných jazdia už 4, ostatné postupne prichádzajú v zmysle harmonogramu. Na týchto nových vozidlách, ktoré majú inštalované wi-fi už priamo od výrobcu, sa spustila testovacia prevádzka wi-fi pripojenia aj z dôvodu analyzovania objemu prenesených dát, a teda, aby mohol DPB, a. s., optimálne nastaviť objem dát na jednotlivé vozidlo.

V blízkom čase tak bude po Bratislave jazdiť spolu 266 vozidiel MHD vybavených wi-fi pripojením, čo je vyše 450-percentný nárast v porovnaní s minulým rokom.

Smart riešenia vo vozidlách DPB, wi fi
Predseda Dozornej rady DPB Rasťo ŽŽitný (vľavo) počas tlačovej besedy o wi-fi pripojeniach v ďalších vozidlách Dopravného podniku Bratislava. Foto: SITA

„V stredu sme odbornej verejnosti predstavili koncepciu Smart city. Zapadajú do nej napríklad technologické novinky dopravného podniku, ako sú nové elektrobusy, mobilné aplikácie od Google a Hopin a wi-fi vo vozidlách MHD. Ďalšie smart projekty, ako je platba za lístok platobnou kartou alebo nový web mesta a dopravného podniku, predstavíme v najbližšom čase,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X