Vrak na Budatínskej navštevujú asociáli, mestská časť ho zatiaľ nemôže odstrániť

Budatinska rastislav gemersky.jpg
Rastislav Gemerský

Do redakcie sme dostali tip od nášho čitateľa ohľadom vraku na verejnom parkovisku na Budatínskej ulici. Na mieste sa nachádza už od júna 2012.

Opustené, poškodené a chátrajúce vozidlo bez EČV má od júna 2012 skončenú platnosť EK a TK. „Tento vrak priťahuje asociálne osoby, znečisťuje životné prostredie a blokuje parkovacie miesto, čo všetko je zbytočné, keby mal niekto záujem o dodržovanie zákonnej lehoty pre odstraňovanie nepojazdných vrakov z verejných cestných komunikácií a parkovísk,“ napísal nám Rastislav Gemerský.

Požiadali sme o vyjadrenie mestskú časť, keďže odstraňovanie vrakov je v jej kompetencii.

Silvia Vnenková z Oddelenia komunikácie s verejnosťou uviedla, že mestská časť Petržalka o vozidle vie a snaží sa o jeho odstránenie: „Vlastník a držiteľ vozidla zomrel a následne po jeho smrti prebiehalo dedičské konanie. Po ukončení dedičského konania bolo mestskej časti zaslané osvedčenie o dedičstve, na základe ktorého bol následne oslovený s výzvou na odstránenie vozidla nový vlastník uvedený v osvedčení o dedičstve.“

Nový vlastník si prevzal výzvu 19. marca a má na odstránenie vozidla 60 dní. „Ak sa bude vozidlo stále nachádzať na pôvodnom mieste, zaradíme toto vozidlo do najbližšieho ‚balíka‘ mestskou časťou odťahovaných vozidiel,“ vyjadrila sa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk