Vrakuňa bude mať dobrovoľné občianske hliadky. Načo budú dozerať?

dobrovoľníci, upratovanie
ilustračné: SITA

S dodržiavaním čistoty a poriadku to vo Vrakuni nie je ružové, preto by sa v mestskej časti mali vyformovať dobrovoľné občianske hliadky. Ich zriadenie odsúhlasili mestskí poslanci.

Hliadkovať budú predovšetkým v okolí Zdravotného strediska na Bebravskej, v okolí Stavbárskej ulice v blízkosti Pentagonu a pri obytných súboroch Dolné Hony a Vrakuňa.

Občianske hliadky, fungujúce na báze dobrovoľnosti, sú v severských krajinách samozrejmosťou a Vrakuňa dúfa, že by to mohla byť správna cesta, ako dosiahnuť poriadok, aj pre nich.

Hliadky by mali vyhľadávať a dokumentovať nedostatky, nahlasovať neriadené skládky, chýbajúce dažďové poklopy, mreže, výtlky, poškodené dopravné značky aj poskytovať informácie v teréne. Zároveň budú kontrolovať čistotu verejného priestranstva a kontajnerových stanovíšť, upozorňovať na zle parkujúce autá, hlásiť poškodené lavičky a malé parkové koše, zamerajú sa tiež na kontrolu dodržiavania poriadku a čistoty pri zatepľovaní bytových domov.

Nedostatky bude následne riešiť miestny úrad pracovným stretnutím priamo na poškodenom mieste, zápisom a ak to bude potrebné aj následným postúpením na zodpovednú osobu. Všetci záujemcovia o dobrovoľnícku činnosť môžu samosprávu kontaktovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk