Vrakuňa pripravuje Jánsky pivný festival aj stredoveké slávnosti, podujatia sa budú konať v rovnaký deň

pivo
ilustračné: pixabay.com

Bratislavská mestská časť Vrakuňa informovala, že v rámci Jánskeho pivného festivalu sa tento rok uskutočnia aj stredoveké slávnosti. Podujatia sa uskutočnia 22. júna 2019.

Ako uvádza Vrakuňa, málokto vie, že história Vrakune siaha až do 13. storočia a práve v takomto duchu sa budú oslavy aj niesť. Pre verejnosť bude nachystaný program od 11tej hodiny, v rámci neho sa môžete tešiť na historické tábory, súboje bojovníkov, sokoliarske predstavenie, tanečné a hudobné vystúpenia ale aj detské divadielko a žonglérske vystúpenia pre najmenších.

„Nie len vďaka programu, ale aj vďaka peknému prostrediu Vrakunského lesoparku vie byť táto akcia ideálnym sobotňajším programom pre rodiny,“ píše Vrakuňa na svojom webe.

Na stredoveké slávnosti vo Vrakuni by malo prísť až 140 šermiarov a to nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Chorvátska, Srbska či Rumunska. „O 16tej sa uskutoční najväčšia časť programu – ukážka stredovekej bitky, ktorá vám priblíži ako vyzerali šarvátky medzi pánmi v minulosti. Po 17tej hodine bude pokračovať program Jánskeho pivného festivalu,“ spresnila Vrakuňa.

V rámci pivného festivalu vystúpi skupina Salamander a Acylpirin. Nebudú chýbať pivné súťaže a samozrejmosťou je dobré pivo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk