Vrakunský most je v havarijnom stave, obmedzili na ňom dopravu. Kto po ňom ísť môže a kto nie?

Vrakuna hradska most rekonstrukcia.jpg

Most na Hradskej vo Vrakuni bude pre časť vozidiel uzatvorený, dôvodom je jeho zlý technický stav. Tento krok je súčasťou prípravy na komplexnú rekonštrukciu mosta.

Vozidlá nad 7,5 tony majú od pondelka 20. mája zakázaný prejazd mostom na Hradskej ulici vo Vrakuni. Výnimku budú mať len vozidlá MHD. Tento zákaz je ďalším krokom k nevyhnutnej rekonštrukcii mosta, ktorá je plánovaná už dlhšiu dobu.

Most slúžil obyvateľom Vrakune viac než polstoročie, no jeho technický stav sa v posledných rokoch výrazne zhoršil. Opotrebovanie spôsobené rokmi intenzívneho využívania a dodatočnými zásahmi si vyžiadalo urgentné opatrenia. Mesto už v minulosti avizovalo, že ak má byť toto dôležité dopravné spojenie zachované a bezpečné, rekonštrukcia je nevyhnutná.

V rámci prípravy na rekonštrukciu boli v posledných týždňoch uzavreté a postupne demontované drevené lávky pre peších, čím sa most čiastočne odľahčil. Tento krok bol prvým z viacerých opatrení zameraných na zvýšenie bezpečnosti mosta.

Na základe posúdenia stavu mosta Žilinskou univerzitou bolo rozhodnuté o vyhlásení mimoriadnej situácie s účinnosťou od piatka 17. mája od 9.00 hod. Tento krok umožňuje operatívnejšie začať sériu nevyhnutných opatrení na zabezpečenie prevádzky mosta a jeho následnej modernizácie.

Most momentálne zostáva prejazdný pre osobné automobily, vozidlá do 7,5 tony, cyklistov a chodcov. Toto obmedzenie bude platiť až do začiatku realizácie komplexnej modernizácie mosta, ktorej projekt sa momentálne pripravuje. Mesto bude verejnosť vopred informovať o ďalších podrobnostiach a opatreniach súvisiacich s touto dôležitou rekonštrukciou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk