Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odstranovanie_vrakov1_petrzalka sk.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
9. mája 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Vraky z Petržalky rýchlo miznú, od začiatku roka ich odstránili takmer 40

Zaberajú miesto na parkoviskách, hyzdia okolie, často sú hrozbou pre životné prostredie. Vraky sú jedným z najpálčivejších problémov, ktoré Petržalka priebežne rieši. Od začiatku roka sa postarala o odstránenie takmer štyroch desiatok takýchto áut.

Mestská časť Petržalka tento rok do dnešných dní z verejného  priestranstva odstránila prostredníctvom svojho zmluvného partnera 20 vozidiel, ktoré ohrozovali či poškodzovali životné prostredie alebo poškodzovali vzhľad mestskej časti. Na výzvu mestskej časti si odstránilo svoje vozidlo 18 vlastníkov. Viac ako tri desiatky vrakov sú pripravené na odstránenie a pribúdajú stále ďalšie.

Odstranovanie_vrakov_petrzalka.sk_.jpg
petrzalka.sk

Petržalka tým, že vraky odstraňuje, nahrádza povinnosti vlastníkov vozidiel, ktorí sú podľa zákona o odpadoch povinní na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie alebo narušuje estetický vzhľad.

Navyše, keď sa o odstránenie vraku musí postarať mestská časť, ide o zdĺhavý proces. Najskôr musí na vrak umiestniť výzvu na jeho odstránenie, potom musí čakať 60 dní, či majiteľ bude reagovať (podľa starého zákona to bolo „len“ 30 dní), potom musí požiadať dopravný inšpektorát o zistenie majiteľa, ktorého následne upozorní na stav vozidla. Ak do určitého termínu vozidlo nespojazdní alebo neodstráni, požiada obvodný úrad o preverenie technického stavu vozidla. A celý kolotoč s výzvami pokračuje a trvá dlhé mesiace, kým môže mestská časť vrak skutočne odstrániť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X